Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 25. aprill  

Kell 13.30 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, millega muudetakse keskregistrite, äriregistrite või äriühingute registrite sidumist käsitlevaid direktiive; seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust, millega kehtestatakse isikute üle piiri liikumist reguleerivad ühenduse eeskirjad (Schengeni piirieeskirjad), ja Schengeni lepingu rakendamise konventsiooni; seisukoha andmine Euroopa Komisjoni rohelisele raamatule „Vähem bürokraatiat kodanike jaoks: avalike dokumentide vaba ringluse edendamine ja perekonnaseisuaktide õigusjõu tunnustamine“; seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi eelnõule, mis käsitleb broneeringuinfo kasutamist terroriaktide ja raskete kuritegude ennetamiseks, avastamiseks, uurimiseks ja nende eest vastutusele võtmiseks.
 
Riigikogu lahtiste uste päev
 
Kell 10.45 algab Politsei- ja Piirivalveameti ühendorkestri tervituskontsert lossi ees.
 
Kell 11 avatakse Riigikogu hoone uksed, külalisi tervitab sisehoovis Riigikogu esimees Ene Ergma. Orkester jätkab kontserti sisehoovis.
 
Kella 11 – 17 toimuvad ekskursioonid lossis, mida viivad läbi ka Riigikogu liikmed. Pääseb Pika Hermanni torni. Külalistele on avatud mitmed kabinetid.
 
Kell 12 – 13 on kavas valitsuse infotund Riigikogu istungisaalis. Rahva küsimustele vastavad peaminister Andrus Ansip, sotsiaalminister Hanno Pevkur, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning kaitseminister Mart Laar.
 
Kell 13.10 – 14 Teatetants lossi õuel (halva ilmaga Valges saalis ja sellega piirnevas koridoris) – pühendatud pärimustantsu aastale, koostööpartneriteks Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Eesti Rahvatantsuansamblite Liit.
 
Kell 14 – 15.30 kultuurikomisjoni avalik istung „Kultuuripärand ja turism“ konverentsisaalis.
 
Kell 16 – 17 folklooriansambli „Pillipiigad“ kontsert Valges saalis.
 
Riigikogu hoones:
 
• saab tutvuda August Rei mälestusnäitusega (125 aastat sünnist); kunstisaalis on Küllike Jaama ja Urmas Viigi installatsioon “Luige Hummer”,
• kohvikus saab vaadata filmi “Oma Maapäev” ja parlamenditeemalist animafilmi sarjast „Lotte 90”,
• e-saalis saab matkemängu abil kaasa lüüa seadusloomes,
• külalistele jagatakse Riigikogu tutvustavaid infomaterjale ja vestibüülis müüakse suveniire,
• lossi orienteerumismäng,
• lapsed saavad joonistada ja puslet kokku panna (kohviku tagatuba)
 
Riigikogu teabekeskuses ( Toompea 1):
 
kell 11 – avatakse teabekeskuse uksed;
kell 11.15 – esmavalitute koolikatsumine, kooliküpsust uurib Eiki Nestor, osalevad Annely Akkermann, Kaja Kallas, Aivar Kokk, Andrei Korobeinik, Jevgeni Ossinovski, Rainer Vakra, Rannar Vassiljev, Viktor Vassiljev;
kell 12 – dokumentaalfilm „Ma elasin Eesti Vabariigis“, režissöör Liina Triškina, Allfilm 2010
kell 13.30 – Tallinna Toomklubi teatrikooli etendus „Peremees ja sulane” (Linda Tigase naljajutu ainetel);
kell 14 – dokumentaalfilm „Laulev revolutsioon“, režissöörid James Tusty, Maureen Castle Tusty, Allfilm 2006;
lisaks saab terve päeva jooksul osaleda Riigikogu töö ja ajaloo teemalises viktoriinis lastele/noortele teabekeskuses eksponeeritud püsinäituse põhjal, 1.- 3. kohale auhinnad. 
 
NB! Kuna Toompea lossi külalistel tuleb läbida turvaväravad, palume varuda aega ja kannatust. Aja kokkuhoiu mõttes oleks mõistlik jätta metallesemed ja suured kotid koju. Kaasa võta vaid hea tuju!
 
*
Kell 16 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kohtub Eestimaa Rahvuste Noortekoguga (ruum L 241).
 
Kolmapäev, 27. aprill
 
Riigikogu esimees Ene Ergma ja aseesimees Laine Randjärv osalevadTartu tähetorni 200. aastapäeva üritustel Tartus.
 
Neljapäev, 28. Aprill
  
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Ida-Virumaal. Kell 9 algab kohtumine Kohtla-Järve Linnavalitsuses; kell 11 annab Ratas ühiskonnaõpetuse tunni Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumis ning kell 14 Ahtme Gümnaasiumis.
 
Kell 15. 30 – ELAKi esimees Taavi Rõivas kohtub Leedu asevälisministri Egidijus Meilūnasega.
 
Reede, 29. aprill
 
Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, arutusel on Eesti seisukohad 2. – 3. maini toimuval mitteametlikul Euroopa Liidu energeetikaministrite kohtumisel, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts; Eesti 2020 strateegia ülevaate tutvustus, kutsutud Riigikantselei strateegiabüroo direktor Keit Kasemets ning Eesti eelarvestrateegia ja stabiilsusprogrammi koostamise ülevaate tutvustus.
 
Üritused:
 
Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb reedel, 29. aprillil ja laupäeval, 30. aprillil alameetme „Teadus- ja arendusasutuste teadusaparatuuri ja seadmete kaasajastamine“ hindamiskomisjoni koosolekul (Pärnu).
 
Välislähetus:
 
28. – 29. aprillini
 
Riigikogu liikmed Sven Sester ja Väino Linde osalevad Oslos Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu ühisel istungil innovatsiooni ja tehnoloogia valdkonnas.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside