Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 
24. – 26. novembrini
 
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Hiiumaal ja Saaremaal. Esmaspäeval, 24. novembril toimuvad kohtumised Kärdla Ühisgümnaasiumis, Käina Gümnaasiumis, Käina Vallavalitsuses ja Käina sotsiaalmajas.
Teisipäeval, 25. novembril külastatakse Kuressaare Gümnaasiumit, Kuressaare Ametikooli, Valjala Põhikooli, Pihtla Vallavalitsust, Kaarma Vallavalitsust, Kuressaare Päevakeskust ning Kadi Raadiot.
 
Kolmapäev, 26. november
Kodanikupäev
 
Kell 12 algab Toompea lossi konverentsisaalis kodanikupäevale pühendatud noortefoorum, mille teemaks on Eesti ja Euroopa julgeolek pärast Kaukaasia kriisi. Eesti juhtivate poliitikute ja ekspertidega arutatakse välispoliitilist olukorda Euroopas pärast Venemaa agressiooni Georgia vastu ja Eesti sisepoliitilisi tegureid, mis mõjutavad rahva kaitsetahet ning -võimekust. Ettekannete ja sõnavõttudega esinevad Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam, Riigikogu liikmed Marek Strandberg, Silver Meikar ja Kadri Simson. Foorumi korraldab Noorteühing Avatud Vabariik ning see toimub Riigikogus juba seitsmendat korda.
Lisainformatsioon: http://www.or.ee/15952
 
Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland külastab kodanikupäeva raames Kolga ja Kuusalu Keskkooli.
 
Neljapäev, 27. november
 
Kell 10 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas avab põhjalikult remonditud Laagna Lasteaed-Põhikooli.
Kell 12.30Jüri Ratas kohtub õpilastega Tihemetsa koolis.
Kell 16 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb noortekonverentsil „Lahe koolipäev 2008“ (Pärnu Kontserdimajas).
 
Reede, 28. november
 
Kell 10 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, arutusel on Eesti seisukohad 1. – 2. detsembrini toimuval konkurentsivõime- ja kasvu nõukogu mitteametlikul kohtumisel, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas; Eesti seisukohad 4. – 5. detsembrini toimuval keskkonna nõukogu kohtumisel, kutsutud keskkonnaminister Jaanus Tamkivi; seisukoha andmine Euroopa Komisjoni rohelisele raamatule “Autoriõigus teadmistepõhises majanduses”.
 
Kell 9.15 – väliskomisjoni esimees Sven Mikser kohtub Egiptuse suursaadiku Massoum Marzouk ‘iga (resideerib Helsingis).
 
Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland on ringsõidul Ida-Virumaal.
 

Kell 18.45 osaleb Riigikogu esimees Ene Ergma EV 90. aastapäeva pidulikul lõpetamisel Estonia Kontserdisaalis.

 
*       *       *
 
Välislähetused:
 
23. – 25. novembrini
 
Riigikogu aseesimees Kristina Ojuland ning liikmed Keit Pentus, Silver Meikar ja Imre Sooäär (22. – 26. nov.) osalevad Suurbritannias Londonis kohtumistel Suurbritannia Parlamendi Liberaaldemokraatide fraktsiooni esindajatega.
 
26. – 28. novembrini
 
Riigikogu liige Taavi Veskimägi osaleb Soomes Turus konverentsil “Energeetika väljakutsed Põhja-Euroopas”.
 
27. – 28. novembrini
 
Balti Assamblee Eesti delegatsiooni liikmed Margus Lepik ja Vladimir Velman osalevad Belgias Brüsselis Beneluxi Parlamentidevahelise Konsultatiivnõukogu korraldataval ühisseminaril „Laienenud Euroopa: regionaalkoostöö ühendused tugevdavad Euroopa Liitu“.
 
27. – 29. novembrini
 
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb Hispaanias Madridis ENPA alalise komitee istungil.
 
27. novembrist – 1. detsembrini
 
Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni juht Ivi Eenmaa osaleb Kataris Dohas IPU ja ÜRO poolt korraldataval arengukoostööd ning arenguabi käsitleval parlamentaarsel kuulamisel ja konverentsil.
 
28. – 30. novembrini
 
Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas osaleb Šveitsis ja Saksamaal ISNY-Runde 29. majandusfoorumil.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside