Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 24. mai 

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 10: Eesti seisukohad 25.-26. mail toimuval Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu istungil. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, haridus- ja teadusministeeriumi teadusosakonna nõunik Toivo Räim, justiitsministeeriumi kantsleri nõunik EL küsimustes Kristi Värk; Eesti seisukohad 30. maist 1. juunini toimuval mitteametlikul põllumajanduse ja kalanduse nõukogu kohtumisel. Kutsutud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder: EL laienemine ja koostöö Islandi suunal. Kutsutud välisministeeriumi kantsler Marten Kokk; Seisukoha andmine: Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv, milles käsitletakse laste seksuaalse kuritarvitamise ja ärakasutamise ning lasteporno vastast võitlust ja millega tunnistatakse kehtetuks raamotsus 2004/68/JSK (COM(2010)94). Kutsutud justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna karistusõiguse ja menetluse talituse nõunik Tuuli Ploom; Kohtumine Euroopa majandus- ja sotsiaalkomitee Eesti liikmete kandidaatidega.
 
Külalised Hiinast:
 
23. – 26. mai
 
Eestis on visiidil Hiina RV Ülehiinalise Rahvaesindajate Kogu Alalise Komitee aseesimees Hua Jianmin ja teda saatev delegatsioon. Esmaspäeval, 24. mail kell 11.10 kohtub külalistega Riigikogu esimees Ene Ergma. Hiina delegatsioonil on visiidi käigus veel kohtumised Riigikogu kultuurikomisjoni, majanduskomisjoni ja väliskomisjoni ning Eesti-Hiina parlamendirühma esindajatega. Hiina külalised võtavad vastu president Toomas Hendrik Ilves, peaminister Andrus Ansip ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Hiina delegatsioon külastab ka Tallinna sadamat, KUMU ja vabaõhumuuseumi.
 
Ringsõidul:
 
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas teeb ringsõidu Pärnumaal, kus külastab kohalikke omavalitsus ja haridusasutusi.
 
Teisipäev, 25. mai
 
Raplamaa kuu raames on Riigikogu teabepäev Raplamaal. Osalevad Riigikogu aseesimees Keit Pentus, Riigikogu liikmed Marko Mihkelson, Kalle Palling, Mailis Reps, Jüri Tamm, Marek Strandberg ja Karel Rüütli.
 
Teabepäev algab kell 10 kohtumisega Kohila vallamajas (Vabaduse tn 1). Kõne all on keskkonnahariduse keskuse võimalik rajamine KIK-i toel, kasvav elanikkond ja lasteaia kohtade vähesus ning ettepanekud probleemidele lahenduse leidmiseks. Seejärel külastatakse Hilleberg Eesti OÜ-d. Nimetatud ettevõte toodab telke ainult ekspordiks. Pärast seda on kohtumine Sadolini Spordihoones, kus osalevad Raplamaa omavalitsuste juhid. Kõne all on maakonna üldised probleemid, samuti teehoid ja sellega seonduvad ettepanekud, aga ka Rapla maakonna keskuste arengustrateegia. Järgneb külaskäik Saarioinen Eesti OÜ-sse, mis on eelmise aasta suurim töökohtade looja maakonnas. Tutvutakse ka Paluküla puhkekeskusega ja suusakeskuse rajamisega Põhja-Eesti kõrgeimale tipule. Kell 15.30 tehakse Kehtna vallamajas (Pargi tn  2) toimuval kohtumisel teabepäevast kokkuvõte.
 
Kolmapäev, 26. mai
 
Ringsõidul:
 
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas teeb ringsõidu Valgamaal, kus külastab kohalikke omavalitsus ja haridusasutusi.
 
Reede, 28. mai
 
Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 10: Eesti seisukohad 3.-4. juunil toimuval justiits- ja siseküsimuste nõukogu kohtumisel. Kutsutud siseminister Marko Pomerants, justiitsministeeriumi kantsleri nõunik EL küsimustes Kristi Värk; Eesti seisukohad 31.mail toimuval transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu kohtumisel. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja.
 
*        *        *
Välislähetused:
 
 
24. – 29. maini
 
Riigikogu liige Peeter Tulviste osaleb Ungaris Budapestis Rahvusvahelise Akadeemiate Liidu üldassambleel.
 
24. – 30. maini
 
Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde, aseesimees Evelyn Sepp ja liikmed Andres Herkel ja Hannes Rumm on Türgis Ankaras põhiseaduskomisjoni töövisiidil Türgi parlamendis. Tutvutakse ettevalmistustega Türgi liitumiseks Euroopa Liiduga.
 
26. – 28. maini
 
Riigikogu esimees Ene Ergma ja Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osalevad Ameerika Ühendriikides Washingtonis Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide (NB8) esimeeste visiidil.
 
26. maist – 2. juunini
 
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb Hispaanias Madridis energiajulgeoleku alasel ja Venemaa teemalisel kohtumisel Hispaania välispoliitika mõttekojas ning COSACi konverentsil.
 
28. maist – 1. juunini
 
NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Mati Raidma ja liikmed Sven Mikser ning Kadri Simson osalevad Lätis Riias NATO PA kevadistungil.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside