Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ülevaade üritustest, kohtumistest ja välislähetustest.

Komisjonides:

Esmaspäev, 24. mai

Sotsiaalkomisjonis ”” erakorraline istung, arutusel töölepingu seaduse eelnõu (212 SE).

Neljapäev, 27. mai

Euroopa Liidu asjade komisjonis ”” arutusel ELi põhiseaduslikku lepingut käsitleva valitsustevahelise konverentsi arengud, kutsutud välisminister Kristiina Ojuland; 1.-2. juunini toimuv EL nõukogu ministrite kohtumine tööhõive, sotsiaalpoliitika ja tarbijakaitse küsimustes, kutsutud sotsiaalminister Marko Pomerants.

***

Esmaspäev, 24. mai

Kell 11 ”” 13

Riigikogu esimees Ene Ergma on ringsõidul Ida-Virumaal külastades AS Svarm õmblusvabrikut, Aa hooldekodu ja Viru Kalatööstust.

Teisipäev, 25. mai

Kell 9 ”” 14.30

Riigikogu esimees Ene Ergma on ringsõidul Võrumaal, kohtumised on planeeritud Võru Maavalitsuses, Võro Instituudis, Kuperjanovi Üksik-Jalaväepataljonis ning Edgar Valteriga Pokumaal.

Kolmapäev, 26. mai

Kell 10 – 17

Riigikogu esimees Ene Ergma on ringsõidul Põlvamaal külastades Mammaste lasteaed-algkooli, ajalehe ”Koit” toimetust, Põlva Haiglat, Värska sanatooriumit ning Seto Talumuuseumit.

Kell 12 ””18

Riigikogu aseesimees Toomas Savi on ringreisil Pärnumaal. Kohtumised on planeeritud Sindi linnavalitsuses ja ettevõtetes, Pärnu Haiglas ning Halinga Rahvamajas.

Neljapäev, 27. mai

Kell 9.15 – 17

Riigikogu esimees Ene Ergma külastab ringsõidul Valgamaal UPM Kymmene Otepää ASi, Otepää Gümnaasiumit, Sokka turismitalu, Valga raadiot, Valga hoolekandekeskust ja Taheva lastesanatooriumit.

Kell 11

Riigikogu aseesimees Toomas Savi kohtub Valga-, Võru- ja Põlvamaa omavalitsustöötajatega Põlva Talurahvamuuseumis Karilatsis.

Pühapäeval, 30. mai

Kell 13

Riigikogu aseesimees Toomas Savi osaleb 23. Tartu Rattarallil 69 km sõidul.

***

22.- 26. mai

Riigikogu liige Ela Tomson osaleb Viinis OSCE PA korraldataval konverentsil parlamentaarsest kontrollist relvajõudude ja julgeolekuvägede üle ning julgeolekukeskkonna tugevdamisest OSCE areaalis.

23.- 29. mai

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja liikmed Sergei Ivanov ning Toomas Alatalu osalevad töövisiidil Armeenia Vabariigis (23.-26.5), Mihkelson ja Ivanov jätkavad töövisiiti Gruusia Vabariigis (26-29.5). Visiidi eesmärgiks on koguda informatsiooni viimaste arengute kohta nendes Lõuna-Kaukaasia riikides ning arendada parlamentaarseid suhteid. Armeenia Vabariigis toimuvad kohtumised Armeenia parlamendi esimehe Artur Bagadasarjani, aseesimehe Tigran Torosjani , väliskomisjoni ja Armeenia-Eesti sõprusgrupi esindajatega ning Armeenia välisministri Vartan Oskanjaniga. Samuti kohtutakse Ameerika Ühendriikide suursaadiku ja kolmanda sektori esindajatega. Delegatsioon külastab kogu armeenlaste kirikupea residentsi ja genotsiidiohvrite memoriaalkompleksi. Gruusias kohtutakse Gruusia parlamendi esimehe Nino Burjanadze, aseesimehe Mikheil Machavariani, väliskomisjoni aseesimehe Salome Samadašvili ja Euroopa integratsiooni komisjon esimehe David Bakradzega. Kohtumised toimuvad ka riigiminister Tamar Beruchašviliga ning välisministeeriumi ja kaitseministeeriumi esindajatega. Lisaks kohtutakse Ameerika Ühendriikide ja Saksamaa suursaadikute, Euroopa Nõukogu peasekretäri eriesindaja ja kolmanda sektori esindajatega. Delegatsioon külastab ka Gruusia endist pealinna Mtskhetat. Lisainformatsioon: Marko Mihkelson, 51 41 442.

23.- 26. mai

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa osaleb Euroopa Liidu liikmesriikide, Euroopa Parlamendi ja kandidaatriikide parlamentide väliskomisjonide esimeeste arengukoostöö alasel seminaril Dublinis.

24.- 25. mai

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Mart Opmann ja keskkonnakomisjoni esimees Jürgen Ligi osalevad Soome, Eesti ja Venemaa vahelisel Soome lahe ja Läänemere mereohutust käsitleval sümpoosionil Helsingis.

24.- 26. mai

ENPA Riigikogu delegatsiooni liige Andres Herkel osaleb ENPA poliitikakomitee istungil Pariisis (24-25.05) ja ENPA liikmesriikide kohustuste täitmise järelevalve komitee töös Budapestis (25-26.05).

27.-29. mai

Riigikogu Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni juht Andres Taimla ja liige Jaak Allik osalevad Daugavpilsis BA kultuurikomisjoni korraldataval rahvusvahelisel seminaril ”Vähemusrahvuste integreerimisest ühiskonda”.

27. mai ”” 1. juuni

NATO PA Riigikogu delegatsiooni juht Sven Mikser (27.5 -1.6) ja liikmed Tiit Matsulevitš ning Toomas Tein (28.5 -1.6) osalevad Bratislavas toimuval NATO PA kevadistungi töös.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside