Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 23. mai 

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 13:
 
Seisukoha andmine: Euroopa Komisjoni teatisele, mis käsitleb menetlusi, millega Euroopa Parlament kontrollib koostöös liikmesriikide parlamentidega Europoli tegevust (COM(2010)776). Eesti seisukohad 27. mail 2011 toimuval Euroopa Liidu transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu istungil.

Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. Eesti seisukohad 30.-31. mail 2011 toimuval Euroopa Liidu konkurentsivõime nõukogu istungil. Kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo. Seisukoha andmine: Euroopa Komisjoni rohelisele raamatule „Probleemid ja võimalused: ELi teadusuuringute ja innovatsiooni rahastamise ühise strateegilise raamistiku arendamine“. Kohtumine Euroopa Parlamendi liikme Kristiina Ojulandiga.
 
Üritused:
 
Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb mittetulundusühingu Eesti külaliikumine KODUKANT Aasta Küla 2011 hindamiskomisjoni töös – esmaspäeval: Hiiumaal, Vormsil; teisipäeval: Raplamaal, Viljandimaal, Järvamaal; kolmapäeval: Jõgevamaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal.
 
Teisipäev, 24. mai
 
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on teisipäeval ringsõidul Harjumaal, kus annab ühiskonnaõpetuse tunnid Raasiku Põhikoolis, Aruküla Põhikoolis, Loo Keskkoolis ja on kohtumisel Kostivere Päevakeskuses. Kolmapäeval on aga ringsõidul Narvas.
 
Neljapäev, 26. mai
 
Üritused, kohtumised:
 
Kell 10.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb tervituskõnega Riigikogu konverentsisaalis toimuval Maailmapäeva konverentsil „MIS SEE MEIE ASI ON?“. Ürituse korraldavad Arengukoostöö Ümarlaud koos Riigikogu ja Euroopa Komisjoni esindusega Eestis. Konverentsi avakõneleja on Mohamed Abdillahi, Somaaliast pärit hambaarst ja Soome kodanikuühenduse Horn Organisation for Peace and Democracy üks asutajatest ning nõukogu esimees, kes räägib oma kogemuse najal, miks me peaks inimõigustele rohkem tähelepanu pöörama. Lisaks jagavad kasulikke teadmisi ja näpunäiteid rahvatervise spetsialist Johan von Schreeb (Rootsi), abi tõhususe ekspert Robrecht Renard (Belgia) ning mitmed arengukoostööga otseselt kokku puutunud eestlased. Konverents on osa 28. mail Tallinnas Vabaduse väljakul toimuvast Maailmapäevast, kus tutvustatakse Eesti avalikkusele võimalusi lüüa kaasa õigluse ja heaolu loomisele maailmas. Täpsemalt infot konverentsi ning Maailmapäeva kohta leiab www.terveilm.net.
 
Kell 12 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Vabariigi Presidendi kohtumisel Horvaatia presidendi Ivo Josipovićiga.
Kell 14 – Riigikogu esimees osaleb Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ning näituse “Visa Hing” avamisel (Eesti Ajaloomuuseum, Suurgildi hoone, Pikk 17).
Kell 15.30 – Riigikogu esimees esineb tervitusega Aukonsulite päeval Toompea lossi Valges saalis.
Kell 16.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Toompeal Horvaatia presidendi Ivo Josipovićiga.
 
Reede, 27. mai
 
Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 10:
 
Eesti seisukohad 29.-31. mail 2011 toimuval mitteametlikul Euroopa Liidu põllumajandusministrite kohtumisel. Kutsutud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Seisukoha andmine: Euroopa Liidu Nõukogu määruse eelnõu kohtualluvuse, kohaldatava õiguse ning otsuste tunnustamise ja täitmise kohta abieluvararežiime käsitlevates asjades (COM(2011)126) ja Euroopa Liidu Nõukogu määruse eelnõu kohtualluvuse, kohaldatava õiguse ning otsuste tunnustamise ja täitmise kohta registreeritud kooselust tulenevaid varalisi tagajärgi käsitlevates asjades (COM(2011)127). Seisukoha andmine: Euroopa Liidu Nõukogu määruse eelnõu, mis käsitleb Euroopa Liidu Teataja elektroonilist avaldamist (COM(2011)162).
 
Kell 9.30 – Riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko teeb Riigikogu teabekeskuses, Toompea 1, ettekande BALTDEFCOLi vanemstaabiohvitseride kursusele tsiviilkontrolli ja tsiviil-militaarkoostöö teemal (“Civil Control and Civil-Military Cooperation”).
 
Laupäev, 28. mai
 
Kell 14.30 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv avab riist- ja sportvõimlejate kokkutuleku Tallinna Ülikoolis.
  
*
Välislähetused:
 
22. – 23. maini
 
Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb Norras Oslos Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimeeste kohtumisel. Arutusele tulevad merepoliitika, energiapoliitika ja keskkonnapoliitikaga seotud küsimused, aga ka olukord Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas, Afganistaniga seotud probleemid, idapartnerlus ning Euroopa Liidu ühine välis- ja julgeolekupoliitika.
 
22. – 23. maini
 
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Belgias Brüsselis seminaril „Euroopa pealinnad Läänemere ümbruses – kultuuriline lähenemine jätkusuutlikule elule“. Ratas esineb seminaril ka sõnavõtuga.
 
22. – 24. maini
 
Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, aseesimees Aivar Riisalu ja liige Ülo Tulik külastavad Rootsis Stockholmis Euroopa Liidu Põhjala lahingugrupi peakorterit.
 
22. – 24. maini
 
Riigikogu liige Marianne Mikko osaleb Prantsusmaal Pariisis ja Belgias Brüsselis Euroopa sotsiaaldemokraatide naiskogu volikogul.
 
23. – 26. maini
 
Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas osaleb Prantsusmaal Pariisis OECD 50. aastafoorumil „Paremad poliitikad paremaks eluks“. Foorumil lahatakse võimalusi progressiks tugevama, puhtama ja ausama maailma suunas 21. sajandil ning panust tasakaalustatud maailmamajandusse.
 
25. – 27. maini
 
Riigikogu keskkonnakomisjoni liikmed Tõnis Kõiv ja Rainer Vakra ning Riigikogu liige Margus Hanson osalevad Belgias Brüsselis Euroopa Parlamendi korraldataval parlamentaarsel kliimafoorumil. Foorumil keskendutakse puhta energia tootmisega seotud tehnoloogilistele probleemidele ja investeerimisvõimalustele.
 
26. – 28. maini
 
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb Ukrainas Kiievis ENPA alalise komitee istungil. Arutusele tulevad ENPA suveistungi päevakorraga seotud küsimused ning ENPA eelnõud, mis käsitlevad Euroopa Liidu idapartnerluse mõju valitsemisele ja majanduse arengule, kalanduspoliitika ja ühtse põllumajanduspoliitika reforme, raskemetallide mõju tervisele.
 
26. – 30. maini
 
NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Marko Mihkelson ning liikmed Mati Raidma, Sven Mikser (osaleb 28. – 30.05) ja Kadri Simson (27. – 30.05) osalevad Bulgaarias Varnas NATO PA kevadistungil. Kõne all on ülemaailmsed julgeolekuriskid ja käesoleva aasta oktoobris toimuva Bukaresti aastaistungi ettevalmistamine.  Neljapäeva, 27. mai õhtul on delegatsioonil kavas kohtuda Eesti suursaadikuga Bulgaarias Rein Oidekiviga. Pühapäeval, 29. mail esineb kaitse-ja julgeolekukomitee pearaportöör Sven Mikser Afganistani
teemalise raportiga.
 
27. mai
 
Riigikogu liige Marko Pomerants osaleb Lätis Riias Läti siseministeeriumi korraldataval ümarlaual „Sisejulgeoleku alased väljakutsed: välisdimensioon“.
 
27. – 28. maini
 
Riigikogu liige Karel Rüütli osaleb Saksamaal Berliinis 4. rahvusvahelisel konverentsil „Tsiviiljulgeolek, ametiühingute koostöö ja Läänemere piirkonna roheline areng“.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside