Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Võidupüha üritustel, Strasbourgis toimub ENPA 2003. aasta suveistung.

Esmaspäev, 23. juuni

Võidupüha/Maakaitsepäev

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Võidupüha/Maakaitsepäeva tähistamise üritustel Jõhvis.

Kell 9.00 ”” pärgade asetamine Vabadussõjas langenute mälestusmärgile (Jõhvi Mihkli kiriku juures)

Kell 10.00 ”” jumalateenistus Jõhvi Mihkli kirikus

Kell 11.30 ”” Kaitseliidu paraad Jõhvi keskväljakul

Kell 14.00 ”” Ida-Viru maavanema kt Leo Raidma vastuvõtt Purtse linnuses

Kell 17.55 ”” Harju maavanema Orm Valtsoni vastuvõtt Maardu mõisas

* * *

23. ”” 24. JUUNI

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Olav Aarna osaleb Kopenhaagenis 14. EUREKA parlamentidevahelisel konverentsil ”Rajades Euroopa innovatsioonipoliitikat”. Ettekanded käsitlevad innovatsioonipoliitikat USA-s, Euroopa tööstuse vaatenurka ja Euroopa Investeerimispanga rolli.

23. – 27. JUUNI

Prantsusmaal Strasbourgis toimub Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee 2003. aasta istungjärgu III osaistung, millest võtab osa Eesti delegatsioon eesotsas delegatsiooni juhi Marko Mihkelsoniga. Delegatsiooni koosseisu kuuluvad veel liikmed Sergei Ivanov, Andres Herkel ning asendusliikmed Mart Opman, Mailis Rand ja Katrin Saks.

Esmaspäeval, 23. juunil kell 15.00 algaval plenaaristungil tulevad arutusele põllumajandusküsimused seoses Euroopa Liidu laienemisega ning nende piirkondade probleemid, kus on raskusi Euroopa inimõiguste konventsiooni järgimisega.

Teisipäeval, 24. juunil algab täiskogu istung kell 10.00, ettekandega arengust Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) Kesk- ja Ida-Euroopas esineb EBRD president Jean Lemierre, pöördumisega esineb Slovaki Vabariigi president Rudolf Schuster, Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) peadirektor Brunson McKinley teeb ülevaate organisatsiooni tegevusest. Arutusel on ka vähemuste olukord ja okupatsioon Küprosel.

Kolmapäeval, 25. juunil kell 10.00 algaval istungil jätkatakse rahvusvähemuste probleemide arutelu: kõne all on Ungari naaberriikides elavate ungarlaste küsimus. Assamblee ees esineb kõnega Tšehhi Vabariigi president Václav Klaus. Pärastlõunal on päevakorras naistega kaubitsemise ja prostitutsiooni, aga ka inimorganitega kaubitsemise probleemid Euroopas ja Palestiina põgenike olukord.

Neljapäeval, 26. juunil kell 10.00 algaval plenaaristungil käsitletakse Euroopa Tulevikukonvendiga seonduvat Euroopa Nõukogu vaatevinklist, EN Ministrite Komitee eesistujana annab komitee tegevusest ülevaate Moldova välisminister Nicolae DUDAU, arutusel on Aserbaidžaani poliitiliste vangide olukord ning Afganistanis USA järelevalve all olevate inimeste õigused.

Reedel, 27. juunil kell 9.00 algaval plenaaristungil on arutusel inimõiguste seotus keskkonnaküsimustega, inimeste tüvirakkude uurimine ning Euroopa transpordipoliitika.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside