Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 23. aprill

Riigikogu lahtiste uste päev 2012

Järjekorras 14. lahtiste uste päevaga tähistab Eesti parlament oma 93. sünnipäeva, mida loetakse alates 23. aprillist 1919, kui esimesele istungile kogunes Riigikogu eelkäija Asutav Kogu.

Kell 10.45 alustab tervituskontserti Politsei- ja Piirivalveameti Ühendorkestri vaskpillikvintett.

Kell 11.00 – Riigikogu esimehe Ene Ergma tervitus.

Kell 12–13 – valitsuse infotund Riigikogu istungisaalis. Kohalolijate küsimustele vastavad peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Kell 13.15–14.45 – põhiseaduskomisjoni avalik istung konverentsisaalis „Valimisea langetamine – võimalikud mõjud, õiguslikud aspektid ja noorte valmisolek“.

Kell 15–16 Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli kontsert Valges saalis „Rütmirõõmud“

(pop- ja jazziklassikat meilt ja mujalt – rütmimuusika osakonna solistid, vokaalansamblid, popkoor).

Riigikogu teabekeskuses (Toompea 1)

Kell 11–12 – Eesti film 100 – joonisfilm „Lotte ja kuukivi saladus“

Kell 12.15 Toomklubi Teatrikooli etendus „Kummaline maailm“ (Lewis Carrolli „Alice Imedemaal“ järgi)

Kell 13–14 – Eesti film 100: Tallinnfilmi ringvaated 1988.

Kell 14–15 Ühiskonnaõpetuse tund „Aruanne valijale – üks 101-st“. Arutelul osalevad Riigikogu liikmed Liisa-Ly Pakosta, Kadri Simson, Andres Anvelt, Kalev Lillo ja Rainer Vakra.

Kell 15 – Eesti film 100: mängufilm „Vallatud kurvid“, Tallinnfilm 1959.

Kell 11–16 toimuvad Toompea lossis ekskursioonid, samuti on võimalus ronida Pika Hermanni torni.

Ürituste täpsema programmiga saab tutvuda siin:

*

Kell 18.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma ja aseesimees Laine Randjärv osalevad Jüriöö ülestõusu 669. aastapäeva pidustustel Jüriöö pargis.

Teisipäev, 24. aprill

Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb avakõnega Goethe Instituudi võistluse „Saksa keel helgetele peadele“ finaali avamisel.

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Hiina suursaadiku Qu Zhe’ga.

Kolmapäev, 25. aprill

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kohtub Hiina suursaadiku Qu Zhe’ga.

Kell 11.30Laine Randjärv kohtub MTÜ Pärnumaa Vähemusrahvuste Liiduga „Raduga“.

Kell 11.40 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Eestisse visiidile saabuva Soome Vabariigi presidendi Sauli Niinistö ja teda saatva delegatsiooniga.

Kell 15 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Eesti Linnade Liidu ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esindajatega.

Kell 15Laine Randjärv osaleb SA Tallinna Teaduspargi Tehnopol nõukogu koosolekul.

Kell 20Laine Randjärv osaleb Tartu Kevadpäevade üritusel “Lauluga Toomele”.

Neljapäev, 26. aprill

Eestisse saabub kahepäevasele visiidile Tšehhi Senati majandus-, põllumajandus- ja transpordikomisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Jan Hajda’ga. Neljapäeval, 26. aprillil kell 16 toimub kohtumine Riigikogu esimehe Ene Ergmaga ning kell 16.45 Riigikogu Eesti-Tšehhi parlamendirühmaga. Reedel, 27. aprillil kell 10.15 algab kohtumine Riigikogu majanduskomisjoni ja maaelukomisjoniga.

Kell 11Laine Randjärv osaleb Eesti Olümpiakomitee üldkoosolekul.

Reede, 27. aprill

Riigikogu esimees Ene Ergma võtab reedel, 27. aprillil ja laupäeval, 28. aprillil Eesti Teadusagentuuri teadusaparatuuri hindamiskomisjoni koosolekutest.

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas külastab Männikäbi Lasteaeda seoses lasteaia 45. aastapäevaga.

Kell 19 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb Tartu Akadeemilise Meeskoori 100. aastapäeva kontserdil Tartu Ülikooli aulas.  

Laupäev, 28. aprill

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv kohtub Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooriga.

Kell 11.30 – Laine Randjärv osaleb talgupäeval LasteAIAD korda Tallinna Kelmiküla lasteaias ja Tallinna Kajaka lasteaias.

*

Välislähetused:

21. – 27. aprillini

Euroopa Nõukogu Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ning liikmed Margus Hanson, Mailis Reps, Paul-Eerik Rummo, Ester Tuiksoo ning Indrek Saar (osaleb 22.-25.04) osalevad Prantsusmaal Strasbourgis ENPA 2012. aasta kevadistungjärgul. Päevakorra projekti kohaselt tulevad seekordsel istungjärgul arutusele soolist võrdõiguslikkust (nn Araabia kevadega seonduvalt), kodanikuaktiivsuse edendamist, spordieetikat, interneti ja online-meedia sõna- ja informatsioonivabaduse kaitset, Põhja-Kaukaasia ümberasustatute ja tagasipöördujate olukorda, maksuparadiisidega seotud poliitikat ning majandus- ja finantskriisi järgset olukorda käsitlevad teemad. Assambleele on oodata esinema Maroko välis- ja koostööministrit Saad dine El Otmani’t ning solidaarsuse, perekonnaasjade ja naisküsimuste ministrit Bassima Hakkaoui’d, aga ka Bosnia ja Hertsegoviina välisministrit Zlatko Lagumdžija’t. Eesti delegatsioonist kavatsevad sõnavõttudega esineda Andres Herkel (olukord Põhja-Kaukaasias) ning Paul-Eerik Rummo (sõnavabaduse kaitse). Kiireloomulise küsimusena on kavas arutada olukorda Süürias.

22. – 24. aprillini

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas ning liikmed Riigikogu aseesimees Jüri Ratas, Tõnis Kõiv ja Rannar Vassiljev osalevad Taanis Kopenhaagenis 47. COSACi konverentsil. Tehakse kokkuvõtteid kaupade, teenuste, inimeste ja kapitali vaba liikumise 20-aastasest kogemusest, käsitletakse Euroopa majanduskasvu, ühtse teenuste turu ja digitaalturu küsimusi.   

22. – 25. aprillini

Riigikogu liige Igor Gräzin osaleb Venemaal Peterburis ajakirja Pravovedenije toimetusekolleegiumi koosolekul.

23. – 25. aprillini

Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul osaleb Soomes Helsingis NB8 (Põhjamaade ja Balti riikide) parlamentide peasekretäride kohtumisel.

24. – 25. aprillini

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Tõnis Lukas, aseesimees Karel Rüütli ning liikmed Jaanus Tamkivi, Tõnis Kõiv, Rainer Vakra, Annely Akkermann, Terje Trei, Rein Randver ja Valeri Korb osalevad Soome Metsaühingu kutsel Soomes Helsingis metsandusalasel seminaril. Arutusele tulevad jahinduse, erametsamajanduse, metsakasutuse ja puidutööstusega seotud teemad. Kohtutakse ka Eduskunta põllumajandus- ja metsanduskomisjoniga.

26. – 27. aprillini

Riigikogu liige Neeme Suur osaleb Rootsis Gotlandil Visbys Läänemere tuleviku teemalisel konverentsil, mille korraldab Rootsi Instituudi Läänemere Keskus koostöös Gotlandi maakonna administratsiooni ja Gotlandi Ülikooliga.

26. – 28. aprillini

OSCE Parlamentaarse Assamblee (PA) Eesti delegatsiooni juht Väino Linde osaleb Iirimaal Dublinis OSCE rahu kindlustamise teemalisel konverentsil. Käsitletakse poliitilise protsessi, julgeolekusektori ja õigusreformi, erinevate traditsioonide austamise ning rahvusvahelise mõõtmega seotud küsimusi Iirimaa kogemuse kontekstis.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside