Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 22. mai

  

Aset leiab järjekordne Riigikogu teabepäev, mis sedapuhku toimub Vormsi saarel. Üritusest võtavad osa Riigikogu aseesimees Maret Maripuu ja liikmed Jaanus TamkiviAndres Herkel, Ivari Padar, Ain Seppik, Olav Aarna ja Jüri Saar. Päeva esimesel poolel tutvutakse kohaliku eluga: külastatakse Vormsi kooli, asutusi ja ettevõtjaid. Kell 15 – saavad Riigikogu liikmed kokku Vormsi rahvaga ning arutavad teemal “Püsiasustuse  säilimine väikesaarel”.

 

Kell 18 – Riigikogu aseesimees Ene Ergma osaleb Hiina suursaadiku Xie Junpingi vastuvõtul.

Teisipäev, 23. mai

Kell 10.45 – Riigikogu Euroopa asjade komisjoni liikmed kohtuvad Luksemburgi välisministri Jean Asselborniga.

Kell 11.30 – Riigikogu aseesimees Ene Ergma osaleb Tšehhi Vabariigi presidendi Václav Klausi saabumistseremoonial (A. Weizenbergi 39).

 

Kell 12 – Riigikogu esimees Toomas Varek kohtub Hiina suursaadiku  Xie Junpingiga (RK esimehe külalistetoas).

 

Kell 13.25 –  Toomas Varek kohtub Tšehhi presidendi Václav Klausiga.

 

Kell 16 – Riigikogu aseesimees Ene Ergma osaleb üleriigilise integratsiooniprojekti Minu Riik neljanda tööaasta lõpetamisel (Haabersti tn. 3)

 

Kolmapäev, 24. mai

 

Kell 14 – Riigikogu esimees Toomas Varek kohtub rahandusminister Aivar Sõerdiga. Kell 16 leiab aset kohtumine Ungari suursaadiku István Mohácsiga ja kell 17 kohtub varek India suursaadiku Pradeep Singhiga

 

Neljapäev, 25. mai

 

Kell 11 –  ELAKi esimees Kristiina Ojuland, aseesimees Liina Tõnisson ning Eesti-Serbia ja Montenegro parlamendirühma esimees Mart Nutt kohtuvad Serbia ja Montenegro välisministri Vuk Drašković`iga (ELAKi ruumides).

Reede, 26. mai

Euroopa Liidu asjade komisjonis – Eesti seisukohad 29.-30. mail toimuval konkurentsivõime nõukogu kohtumisel, kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar. Seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule Euroopa globaliseerumisega kohanemise fondi asutamisest; kutsutud sotsiaalminister Jaak Aab. Eesti seisukohad 1.-2. juunil toimuval ELi töö-, sotsiaalpoliitika, tervishoiu ja tarbijakaitse nõukogu (EPSCO) kohtumisel; kutsutud sotsiaalminister Jaak Aab.

Laupäev, 27. mai

Kell 12 – Riigikogu aseesimees Ene Ergma osaleb Peipsi luulepäeval Kallastel. Peipsi luulepäevade idee autor on Fjodor Maspanov Mustveest. Ürituse eesmärk on leida kaasaegsete, Peipsi ääres elavate või elanud inimeste unikaalset luuleloomingut, et teha see esmalt kuuldavaks ja avaldada, nii eesti, kui vene keeles.

Pühapäev, 28. mai

Kell 19.10 – Riigikogu esimees Toomas Varek kohtub Hollandi spiikri Frans Weisglasiga.

 

***

 

Välislähetused:

 

20.-27. maini

 

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Toivo Tootsen, aseesimees Trivimi Velliste ja Riigikogu liige Mati Kepp ning Margus Hanson (20.-25.5) osalevad riigikaitsekomisjoni ja kaitseministeeriumi ühisdelegatsiooni visiidil Bosnia ja Hertsegoviina Vabariiki Sarajevosse, Kosovo ja Metohija autonoomsesse piirkonda Pristinasse, Makedoonia Vabariiki Skopjesse ning Albaania Vabariiki Tiranasse. Väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa võtab osa visiidist Sarajevosse (20.-22.5) ja Tiranasse (25.-27.5).

 

21.-23. maini

 

Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Liina Tõnisson, liikmed Sven Sester ja Katrin Saks osalevad Viinis COSACi konverentsil. 
 

22.-24. maini

 

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Arnold Kimber, liikmed Rein Aidma ja Imre Sooäär osalevad Vilniuses maaelukomisjoni vastuvisiidil Leedu Seimi.

 

22.-25. maini

 

Väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja liikmed Sergei Ivanov ja Juhan Parts osalevad väliskomisjoni delegatsiooni visiidil Rumeeniasse, Bukaresti.

 

23.-30. maini

 

Riigikogu Eesti-Aafrika parlamendirühma esimees Toomas Alatalu osaleb Kaplinnas Euroopa Liidu eesistujariigi korraldataval Aafrika teemalisel seminaril, millel tehakse kokkuvõtteid möödunud aasta ELi liikmesriikide Aafrika abiprogrammidest.

 

25. – 28. maini

 

Riigikogu ENPA delegatsiooni liige Andres Herkel osaleb Bakuus ENPA järelvalvemissioonil.

 

25.-30. maini

 

Eesti NATO PA delegatsiooni juht Sven Mikser, liikmed Margus Hanson ja Tiit Matsulevitš osalevad Pariisis NATO PA kevadistungi töös.

 

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside