Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ülevaade erakorralisest istungi päevakorrast, üritustest ja välislähetustest.

Esmaspäev, 20. juuni

Kell 10 algab täiskogu erakorraline istung. Päevakorras on valitsuse algatatud Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahelise Eesti-Vene riigipiiri lepingu ning Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahelise Narva ja Soome lahe merealade piiritlemise lepingu ratifitseerimise seaduse eelnõu (660 SE) teise lugemise jätkamine ning Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni, Eesti Reformierakonna fraktsiooni ja Eesti Keskerakonna fraktsiooni algatatud tulumaksuseaduse ning sellest tulenevalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (658 SE). Kui 658 SE teine lugemine lõpetatakse on kavas ka nimetatud eelnõu kolmas lugemine.

Teisipäev, 21. juuni

Kell 13.15 – Riigikogu esimees Ene Ergma kohtub Nikaraagua suursaadiku Ricardo Alvarado Nogueraga. Kell 14 osaleb Ergma Vabariigi Presidendi akadeemilise nõukogu koosolekul. Kell 16 võtab Riigikogu esimees osa Kimmo Kiljuneni raamatu ”Maailma riigid ja lipud” esitlusest Soome Vabariigi Suursaatkonnas.

Kolmapäev, 22. juuni

Kell 19.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma võtab Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõutsi kutsel osa Võidupühale pühendatud kontserdist Paide kultuurimajas

Neljapäev, 23. juuni

Kell 11.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Kaitseliidu paraadil Paide Kultuurikeskuse väljakul.

***

Välislähetused

18. – 21. juunini

Riigikaitsekomisjoni aseesimees Trivimi Velliste osaleb Kielis ”Kieli Nädala” raames toimuvatel üritustel.

18. – 25. juuni

ENPA Riigikogu delegatsiooni juht Marko Mihkelson (18.- 23.6), liikmed Andres Herkel (20.6-24.6) ja Sergei Ivanov (21.- 24.6) ning asendusliige Toomas Alatalu (21.- 25.6) osalevad Strasbourgis toimuval ENPA 2005. aasta istungjärgu III osaistungi töös.

18. juuni – 2. juuli

Õiguskomisjoni liige Ken – Marti Vaher ja väliskomisjoni liige Juhan Parts osalevad Ameerika Ühendriikides seminaril ”Rahvusvaheline külaliste juhtimisalane programm – poliitilised ja sotsiaalsed hetkeküsimused USA-s”.

22.- 25. juunini

Lääne-Euroopa Liidu Assamblee Eesti delegatsiooni juht Maret Maripuu osaleb Strasbourgis toimuval Lääne-Euroopa Liidu Assamblee 1. istungi 50. aastapäevale pühendatud konverentsil ja presidentide, kaitse-, poliitika-, tehnika- ja õhuruumi- ning parlamentaarsete ja avalike suhete komiteede istungitel.

20.- 24. juunini

Põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt osaleb Strasbourgis ECRI 37. plenaaristungil.

23.-26. juunini

NATO PA delegatsiooni liige Tiit Matsulevitš osaleb Napolis NATO PA Vahemere regiooni töörühma Lähis-Ida – Vahemere regiooni julgeoleku seminaril.

Riigikogu pressitalitus

17. juuni 2005

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside