Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ülevaade eesseisvatest üritustest ja välislähetustest.

Pühapäev, 2. veebruar

Riigikogu esimees Toomas Savi osaleb pühapäeval, 2.veebruaril Tartu rahu 83. aastapäeva tähistamise üritustel. Kell 11.45 asetab ta koos Tartu linna juhtidega pärja Pauluse kalmistule Vabadussõjas langenud sõdurite mälestusmärgile ja seejärel kell 12.00 osaleb Toomas Savi kõnekoosolekul Vanemuise 35 maja juures.

Riigikogu aseesimehed Peeter Kreitzberg ja Tunne Kelam osalevad Rahvusraamatukogus kell 12.00 algaval Tartu rahu 83. aastapäevale pühendatud konverentsil ”Eestluse elujõud 2. Kas kolmas ärkamisaeg?”, mille korraldavad Koolituskeskus Pro Patria, Rahvuskultuuri Ühendus, ühendus Rahvuslased ja Konrad Adenaueri Fond. Peeter Kreitzberg ja Tunne Kelam esinevad konverentsil ka ettekannetega.

* * *

3. ”” 4. VEEBRUAR

Riigikogu väliskomisjoni liige Toomas Hendrik Ilves osaleb Brüsselis Euroopa Parlamendi korraldataval seminaril ”Euroopa Konvendi spetsiifilised küsimused”. Ettekanded käsitlevad rahvusparlamente ja lähimuspõhimõtteid, Euroopa Liidu kaitse- ja julgeolekupoliitikat, sotsiaalpoliitikat ning Euroopa Liidu presidendi küsimust.

3. ”” 5. VEEBRUAR

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Arvo Haug ja aseesimees Arvo Sirendi tutvuvad Soomes erametsanduse korraldusega. Toimuvad kohtumised Eduskunna maa- ja metsamajanduskomisjoniga, Maa- ja Metsamajandusministeeriumi ametnikega, külastatakse Metsatööstuse Keskliitu ja Põllumajandustootjate Keskliitu. Toimub väljasõit Lohjale, kus tutvutakse metsamajanduspiirkonnaga ja külastatakse M-Real Kirkniemi Paberitehast.

5. ”” 7. VEEBRUAR

Riigikogu väliskomisjoni liige Toomas Hendrik Ilves osaleb Hispaanias Bilbaos IT4ALL kongressil ”Regioonide võimalused ja väljakutsed uues infoühiskonnas”. Räägitakse infoühiskonna arengust kohalike omavalitsuste, vabaühenduste, akadeemiliste ringkondade ning meedia perspektiivist vaadatuna, samuti vaadeldakse nn e-küsimusi valdkonniti nagu e-tervishoid, e-õpingud, e-ede, e-valitsemine, e-vabatahtlik jpm.

6. ”” 7. VEEBRUAR

Riigikogu liige, Balti Assamblee Eesti delegatsiooni aseesimees Laine Tarvis osaleb Riias Balti Assamblee (BA) eelarve- ja kontrollikomitee istungil. Arutusel on BA 2003. aasta eelarve, aga ka BA 2004. aasta eelarve eesmärgid.

7. ”” 9. VEEBRUAR

Riigikogu väliskomisjoni liige Toomas Hendrik Ilves osaleb Suurbritannias Londonis Euroopa Komisjoni Suurbritannia esinduse korraldataval Wiston House konverentsil ”Euroopa – milline tee Inglismaa jaoks?”. Arutusel on muutuva Euroopa stsenaariumid: laienemine, ebakonventsionaalne väljavaade tuleviku Euroopaks, majandusreform.

8. ”” 9. VEEBRUAR

Riigikogu maaelukomisjoni liikmed Rainis Ruusamäe ja Ülo Tootsen osalevad Poolas Varssavis Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriikide põllumajandusorganisatsioonide konverentsil ”Põllumajanduse tulevik uues laienenud Euroopas”. Päevakorral on WTO läbirääkimised, põllumajandusorganisatsioonide tähtsus ja roll Euroopa Liidus, põllumajanduslikud väljakutsed ”” turud vs poliitika.

8. ”” 11. VEEBRUAR

Riigikogu liikmed Vahur Glaase , Valve Kirsipuu ja Valentina Võssotskaja osalevad Rootsis Stockholmis seminaril ”Hea valitsemine: poliitiline vastutus”, mille korraldavad Rootsi parlament ja Läänemeremaade Nõukogu. Vaadeldakse seadusandluse tähtsust nn hea valitsemise edendamisel, parlamendiliikmete ülesandeid valitsuse ja valijate/kodanike vaheliste suhete vahendajana, rahvusvahelist parlamentaarset koostööd ja korruptsiooni kui hea valitsemise peamist takistust tänapäeval.

Tagasiside