Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 2. veebruar

Kell 9 avab Riigikogu aseesimees Jüri Ratas Riigikogu istungisaalis Mudel Euroopa Parlamendi (MEP) istungi, kus ligi 100 noort simuleerivad Euroopa Parlamendi täiskogu tööd.
 
Riigikogu saalis toimub Mudel Euroopa Parlament (MEP) riikliku sessiooni viimane päev. Kolme eelneva päeva jooksul on õpilased läbinud meeskonna koolituse ja töötanud komisjonides välja resolutsioonid, mis täiskogu istungil arutlusele ja hääletamisele lähevad. Lisaks on nad kohtunud uuritavaid teemavaldkondi tundvate poliitikutega: ministrite Siim-Valmar Kiisleri ja Urve Paloga, Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi ning Riigikogu liikmete Taavi Rõivase ja Marek Strandbergiga.
Seekordsel kohtumisel arutavad noored viit Euroopa Liitu ja Eestit puudutavat resolutsiooni: kuidas suurendada rahvusvähemuste konkurentsivõimet Eestis, ELi suhtumist Venemaa naabruspoliitikasse, Eesti ühtlase regionaalarengu küsimust, kuidas peaks EL reguleerima laenusuhteid finantskriisi valguses ning kuidas vähendada tarbimist ja selle tagajärjena tekkivate jäätmete suurt kogust. 
 
Sessiooni patroon on Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam.
Sessiooni korraldab MTÜ Euroopa Maja. MEP-i toetavad Euroopa Noored, Euroopa Parlamendi Infobüroo, Haridus- ja Teadusministeerium, 21. Kool.
Lisainfo: MEP kodulehekülg www.euroopamaja.ee;
 
Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Tartu rahulepingu sõlmimise 89. aastapäeva tähistamisel (Tartu, Vanemuise tn).
Tartu rahulepingu sõlmimise aastapäeva üritustest võtab osa ka Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.
 
Teisipäev, 3. veebruar
 
Kell 10 – Riigikogu esimees Ene Ergma osalebkohtumisel Välgi külanaiste seltsis.
 
Pärastlõunal annab Ene Ergma astrofüüsika tunnid Alatskivi Keskkooli 8. – 9. klassi ja 10. – 12. klassi õpilastele.
 
Kolmapäev, 4. veebruar
 
Riigikogu esimees Ene Ergma külastab ennelõunal Luunja Keskkooli, kus ta annab füüsikatunni ning vestleb õpetajatega. Pärastlõunal annab Ene Ergma füüsikatunni Lähte Gümnaasiumis ning kohtub Äksi külaelanikega.
 
Neljapäev, 5. veebruar
 
Ene Ergma külastab Järvakandi Gümnaasiumi, toimuvad kohtumised Järvakandi Vallavalitsuses ja vallas ning Kehtna Vallavalitsuses ja vallas.
 
*       *       *
 
 
Välislähetused:
 
1. – 6. veebruarini
 
Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser ja liikmed Ivi Eenmaa, Marko Mihkelson ning Vladimir Velman on Gruusias Tbilisis väliskomisjoni töövisiidil. Toimuvad mitmed kohtumised: Gruusia parlamendi esimehe David Bakradze, väliskomisjoni, Euroopa integratsiooni komisjoni, Gruusia-Eesti parlamendirühma ja opositsiooni esindajatega, samuti integratsiooni riigiministri Temur Iakobašvili, majandusarengu ministri Laša Žvania, asevälisministri David Jalaghania, Gruusia Rahvusliku Julgeoleku Nõukogu sekretäri Eka Tkešelašvtili, territoriaalse terviklikkuse ad hoc komisjoni esimehe Šota Malaškhia, Euroopa Liidu vaatlejate missiooni esindaja, Tbilisi Riikliku Ülikooli rektori Gia Khubua ja Euroopa Instituudi direktori Badri Kotšoradzega. Külastatakse ka Gori piirkonda, kus toimub kohtumine Šida Kartli kuberneri Vladimir Vardzelašviliga.
 
2. – 9. veebruarini
 
Riigikogu liige Tõnis Kõiv osaleb Ameerika Ühendriikides Washingtonis rahvuslikul palvus-hommikusöögil ja kohtumisel USA presidendi Barack Obamaga ning kohtumistel kongresmenidega.
 
2. – 26. veebruarini
 
Riigikogu väliskomisjoni liige Silver Meikar osaleb Saksamaal Garmisch-Partenkirchenis George C. Marshalli Keskuse korraldataval julgeolekualasel koolituskursusel.
 
4. – 6. veebruarini
 
Riigikogu liikmed Mart Jüssi ja Aleksei Lotman osalevad Moldova Ökoloogilise Partei “Roheline Allianss” kutsel Moldovas Chişinăus Moldova kodanikeühenduste nõustamisel keskkonnaküsimuste ja seadusandluse vallas.
 
5. – 6. veebruarini
 
Balti Assamblee (BA) Eesti delegatsiooni juht Trivimi Velliste, asejuht Mailis Reps ja liige Helle Kalda osalevad Leedus Vilniuses BA presiidiumi ja BA eelarve- ja auditikomisjoni istungitel.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside