Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 2. märts

Euroopa Liidu asjade komisjoniskell 14 Eesti seisukohad 5. – 6. märtsini toimuval konkurentsivõime ja kasvu nõukogu kohtumisel, kutsutud  majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning haridus- ja teadusministeeriumi esindaja; seisukoha andmine Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse eelnõule loomade kaitse kohta surmamisel.
 
Üritused:
 
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on 2. - 3. märtsini ringsõidul Tartumaal ja Põlvamaal. Külastatakse kohalikke vallavalitsusi, koole ja ettevõtteid.
 
Kolmapäev, 4. märts
 

Kell 17.30 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esineb tervitussõnavõtuga Toompeal Kuberneri aias toimuval maestro Gustav Ernesaksa poolt 65 aastat tagasi kirjutatud laulu „Mu isamaa on minu arm“ auks pühendatud ühislaulmisel, millest võtavad osa kõik kooriliigid. Laulu loomislugu meenutab üritusel Ernesaksa kauaaegne õpilane dirigent Kuno Areng, sõna võtavad veel kultuuriminister Laine Jänes ja Eesti Kooriühingu esimees Aarne Saluveer.

 
Neljapäev, 5. märts
 
Neljapäeval, 5. märtsil toimub Tartumaa kuu raames Riigikogu esimehe Ene Ergma osalusel Riigikogu liikmete külaskäik Tartumaale. Külaskäigu teema on „Loov ettevõtlus“ ning selle eesmärk on näidata Tartumaad kui suurepärast paika loova ettevõtluse ja innovatsiooni kasvulavana ning regionaalse arengu mootorina.
Kell 10 algab kohtumine Eesti Maaülikooli Veterinaarmeditsiini ja Loomakasvatuse Instituudis, kus tutvustatakse Tartu linna tegevussuundi ettevõtluse arendamisel ning Maaülikooli panust Tartumaa ja Eesti majandusse.
Kell 11.45 külastatakse Metec Gruppi (Ringtee 6), mis on Teaduspargist välja kasvanud kaasaaegne metallitööstuse ettevõte.
Kell 12.45 – külastatakse Tartu Kutsehariduskeskust.
Kell 14.15 tutvutakse Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudiga
Kell 15.30 jõutakse Sihtasutusse Tartu Teaduspark, kus tutvutakse Teaduspargi presentatsiooniga ning toimub ühisarutelu Eesti majanduse arengutest ja ülikoolide ja ettevõtluse koostööst.
Kell 17.30 tutvutakse Teaduskeskusega Ahhaa.

Lisaks Ene Ergmale võtavad Tartumaa visiidist osa veel Enn Eesmaa, Helmer Jõgi, Maret Merisaar, Heljo Pikhof, Villu Reiljan ja Peeter Tulviste.

Reede, 6. märts

 

Euroopa Liidu asjade komisjoniskell 10 Eesti seisukohad 9. – 10. märtsini toimuval töö-, sotsiaalpoliitika, tervishoiu ja tarbijakaitse nõukogu (EPSCO) kohtumisel, kutsutud sotsiaalminister Hanno Pevkur.

 
Kell 10 – Riigikogu riigikaitsekomisjon kohtub Eestisse visiidile saabuva Suurbritannia parlamendi Alamkoja kaitsekomisjoni delegatsiooniga.
 
Laupäev, 7. märts
 
Kell 14 – Riigikogu esimees Ene Ergma ning aseesimees Jüri Ratas osalevad Riigikogu kevadisel tenniseturniiril (Tondi tennisekeskuses, Marsi 4).
 
*     *     *
 
Välislähetused:
 
28. veebruarist – 5. märtsini
 
Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma ja liikmed Kalvi Kõva, Lauri Laasi ning Trivimi Velliste on ametlikku töövisiidil Ameerika Ühendriikides, kus osaletakse kolme päeva jooksul kohtumistel mitmete erinevate ametkondadega. Arutusel on NATO ja Euro-Atlandi piirkonna julgeolekukeskkonna tulevik pärast Gruusia konflikti ning Eesti-USA julgeolekukoostöö. Kolme päeva jooksul kohtutakse Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja väeliikide komisjoniga, Riigidepartemangu ja Pentagoni esindajatega ning senaator George Voinovichiga.
 
2. – 7. märtsini
 
Riigikogu liige Marek Strandberg osaleb Kanadas Ottawas NATO Teadus- ja Tehnoloogiaorganisatsiooni töögrupi koosolekul. Arutusel on kamuflaažmaterjalide tarbimise ja kontrolliga seotud küsimused.
 
4. – 6. märtsini
 
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel osaleb ENPA delegatsiooni koosseisus Moldovas Chişinăus Moldova üldvalimiste eelse missiooni visiidil.
 
5. – 6. märtsini
 
Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland osaleb Tšehhis Prahas regioonide ja linnade Euroopa tippkohtumisel (European Summit of Regions & Cities), mille korraldab Euroopa Liidu regioonide komitee.
 
5. – 6. märtsini
 
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi osaleb Soomes Helsingis Põhjamaade Investeerimispanga kontrollikomitee istungil.
 
6. – 10. märtsini
 
Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland on visiidil Türgis, kus ta esineb kõnega infotehnoloogia ümarlaual, kohtub Türgi presidendi Abdullah Güli, Türgi parlamendi spiikri Köksal Toptani ja Euroopa asjade komisjoni esimehe Yasar Yakisiga ning osaleb aukülalisena Anatolia suusamaratonil.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside