Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 13. august

Kell 11 – põhiseaduskomisjoni erakorraline istung, arutusel on Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõu (254 SE).

Kell 13.30 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung, päevakorras on seisukoha andmine Euroopa Komisjoni küsimustikule „Konsultatsioon Euroopa äriühinguõiguse tuleviku üle“, kutsutud justiitsministeeriumi esindajad ning arvamus Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise ja rakendamise seaduse eelnõu (254 SE) kohta.

Kell 18 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb 2012. a. Londoni olümpiamängude medalivõitjate ja nende treenerite pidulikul vastuvõtul Vabaduse väljakul.

Teisipäev, 14. august

Riigikogu sotsiaalkomisjon on kahepäevasel (14. – 15.08) ringsõidul Saare maakonnas. Visiidi käigus külastatakse Kallemäe kooli, Kuressaare haiglat, Kuressaare pensionäride päevakeskust, laste ja naiste varjupaika, Randvere Tööõppekeskust ja Sõmera Kodu, samuti kohtutakse maavanem Kaido Kaasikuga.

Kolmapäev, 15. august

Kell 10 erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) istung, päevakorras on komisjoni veebipõhise infosüsteemi projekt, ettepanekud põhiseaduskomisjonile erakonnaseaduse muutmiseks erakondade rahastamise järelevalve ja kontrolli tõhustamiseks, Riigikogu 2011. aasta, Europarlamendi 2009. aasta ja kohalike omavalitsuste volikogude 2009. aasta valimiskampaaniate täiendavad aruanded, ülevaade erakondade finantsseisust 2011. aasta majandusaasta aruannete põhjal.

Pühapäev, 19. august

Kell 17 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Toila Oru pargi promenaadi avamisel.

*

Välislähetused

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Riigikogu Kantselei direktor Maria Alajõe osalevad 15. – 17. augustini Soomes Ahvenamaal HavsViddenis Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) parlamentide esimeeste konverentsil. Arutusele tulevate teemade ring on lai: käsitletakse nii Euroopa majandus ja rahanduskriisi, parlamentaarset kontrolli, tuumaenergia kasutamise perspektiive Euroopas, parlamentide avatuse suurendamist ja sellega seonduvalt turvalisuse küsimusi, Euroopa Liidu ja Valgevene suhteid ning Euroopa Liidu ühtse julgeoleku- ja kaitsepoliitika teemalist parlamentaarset konverentsi. Spiikrite konverentsi raames kohtutakse ka Soome presidendi Sauli Niinistöga.

 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside