Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

1. – 2. oktoobrini

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Ida-Virumaal.

Teisipäev, 2. oktoober

Kell 10.45 – Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser kohtub Türgi suursaadiku Fatma Sule Soysal’iga.

Kell 11.30Sven Mikser kohtub USA saatkonna asejuhi Karen B. Deckeri ning poliitika- ja majandusosakonna juhataja Jessica Adkinsiga.

Reede, 5. oktoober

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Tartu Ülikooli 375. aastapäeva pidustustel Tartus.

Laupäev, 6. oktoober

Kell 12.30 – Ene Ergma osaleb akadeemik Juri Lotmani mälestusmärgi avamisel Tartu Ülikooli Raamatukogu ees.

Kell 14Ene Ergma osaleb Värska Veekeskuse Mineraalvee SPA hotelli avamisel.

 

*       *       *

 

Välislähetused:

29. septembrist – 2. oktoobrini

Riigikogu riigikaitse komisjoni esimees Mati Raidma osaleb Portugalis Lissabonis Euroopa Parlamendi ning Euroopa Liidu liikmes- ja kandidaatriikide kaitsekomisjonide esimeeste konverentsil.

29. septembrist – 3. oktoobrini

Riigikogu Eesti-Bulgaaria parlamendirühma liikmed Hannes Astok, Tatjana Muravjova, Ott Lumi ja Helle Kalda osalevad Bulgaarias Sofias koostöövisiidil ja kohtumistel Bulgaaria parlamendiliikmetega.

30. septembrist – 3. oktoobrini

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Marko Pomerants (1. – 2. okt) ning liikmed Rein Ratas (30. sept. – 3. okt.) ja Kalle Palling (30. sept. – 2. okt) osalevad Belgias Brüsselis Euroopa Parlamendi korraldataval parlamentidevahelisel kliimamuutuste teemalisel kohtumisel. Arutusel on kliimamuutustega kohanemise rahvuslikud kontseptsioonid, taastuvenergia kasutamise ja praktika rahvuslikud strateegiad, ühiskondlike hoonete ja eramajade kaasajastamine ehitussektoris jpm.

1. – 2. oktoobrini

Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Rootsis Stockholmis Rootsi Kuningliku Teaduste Akadeemia sümpoosionil „Balti tulevik” (Baltic Future). Käsitletakse laia valikut teemasid, mis on seotud Läänemere regiooniga nagu meretransport, elektrikaablid ja gaasijuhtmed; Läänemere regiooni geopoliitiline perspektiiv; merekeskkonna ja sellega seotud tehnoloogilise arengu alane koostöö; energiaalane koostöö Euroopa Liidu ja Venemaa vahel; torujuhtmete ja kaablite Läänemerre paigaldamise aspektide julgeolekupoliitiline mõju; Norra gaasi võimalused Euroopas jpm.

1. – 2. oktoobrini

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde ja aseesimees Evelyn Sepp osalevad Belgias Brüsselis Euroopa Parlamendi põhiseaduskomisjoni istungil, kuhu on kutsutud ka liikmesriikide parlamentide põhiseaduskomisjonide esindajad. Arutusel on Euroopa Liidu lepingu ja Euroopa Ühenduste asutamislepingu lõpliku reformilepingu väljatöötamisega seonduv.

1. – 3. oktoobrini

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Marko Mihkelson, aseesimees Ester Tuiksoo ja liikmed Enn Eesmaa ja Liina Tõnisson on Sloveenia Rahvusassamblee kutsel ametlikul visiidil Sloveenias. Teemaks Sloveenia ettevalmistustöö Euroopa Liidu eesistumiseks, valitsustevaheline konverents ja Euroopa Liidu reformileping, edasise laienemise võimalused, Euroopa Liidu alaste küsimuste käsitlemine rahvusparlamentides.

1. – 5.oktoobrini

Strasbourgis algab Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee 2007. aasta istungjärgu sügisistung, millest võtab osa Eesti delegatsioon eesotsas delegatsiooni juhi Andres Herkeliga. Sügisistungist võtavad osa veel ENPA Eesti delegatsiooni liikmed Kristiina Ojuland (30. sept. – 2. okt.), Indrek Saar (30. sept. – 3. okt.) ning Aleksei Lotman (30. sept. – 5. okt.)

Esmaspäeval, 1. oktoobril algaval istungil on arutusel Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni (IOM) tegevus ning ebaregulaarse migratsiooni reguleerimise küsimused, avaldusega esineb IOMi peadirektor Brunson McKinley.

Teisipäeval, 2. oktoobril käsitletakse kriisiolukorda Darfuris, Euroopa Inimõiguste Kohut ähvardavat kriisi, liikmesriikide kohustust teha koostööd Euroopa Inimõiguste Kohtuga, Moldova liikmekohustuste täitmist, pöördumisega esineb Moskva ja Kogu Venemaa patriarh Aleksius II.

Kolmapäeval, 3. oktoobril on päevakorras Euroopa majanduskasv ja sotsiaalne kaitse üleilmastumise tingimustes, OECD osatähtsus maailma majanduses, Euroopa Nõukogu eelarve poliitiline dimensioon, Euroopa uimastikonventsioon rahva tervisepoliitika edendamiseks ja uimastite kontrolliks, pöördumisega esineb Türgi president Abdullah Gül.

Neljapäeval, 4. oktoobril on arutusel prostitutsiooniga seotud probleemid, kreatsionismi oht hariduses, pöördumisega esineb Aasia Parlamentaarse Assamblee (APA) president Gholamali Haddad Adel.

Reedel, 5. oktoobril esineb ettekandega Euroopa Nõukogu inimõiguste volinik Thomas Hammaberg, arutatakse naiste vastu suunatud koduvägivalla vastast võitlust ning käsitletakse ennetava sõja kontseptsiooni ja selle tagajärgi rahvusvahelistele suhetele. 

Lisaks on võimalus algatada kohapeal arutamist vajavaid kiireloomulisi küsimusi.

3. – 4. oktoobrini

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Tõnis Kõiv osaleb Prantsusmaal Pariisis OECD seminaril „Innovatsioon, kasv, õiglus”.

3. – 6. oktoobrini

Riigikogu Eesti-Makedoonia parlamendirühma esimees Hannes Astok ja liikmed Tatjana Muravjova ja Taavi Rõivas on Makedoonia parlamendi Balti riikide parlamendirühma kutsel visiidil Makedoonias Skopjes. Kohtutakse Makedoonia parlamendi esimehe Ljubisha Georgievski ning mitmete parlamendikomisjonidega.

4. – 7. oktoobrini

Riigikogu majanduskomisjoni liige Liina Tõnisson osaleb Saksamaal Berliinis 7. parlamentidevahelisel taastuvenergia alasel konverentsil: Käsitletakse Euroopa Liidu uue taastuvenergia raamdirektiiviga seonduvat ning elektri taastuvenergiaallikaid.

4. – 10. oktoobrini

NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Jürgen Ligi ning liikmed Sven Mikser (5. – 7. okt.) ja Kadri Must (5. – 10. okt) osalevad Islandil Reykjavikis NATO PA 53. aastaistungil.

 

Riigikogu pressitallitus

Tagasiside