Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 1. november

Kell 10 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtub Tallinna Humanitaargümnaasiumi õpilastega. Päeva jooksul on Ratasel kavas kohtumised ka Laagna Gümnaasiumi, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ning Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilastega.
 
Kell 12 – Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb kosmosepoliitika töörühma koosolekul (Tallinn, Hotell Radisson Blue).
 
Teisipäev, 2. november
 
Kell 9.45 – Riigikogu esimees Ene Ergma annab Ülenurme Gümnaasiumis astronoomia tunni (Tartu mnt. 5, Ülenurme vald, Tartumaa).
 
Kell 10 – Riigikogu aseesimees Keit Pentus annab ettevõtluseõppe tunni Tallinna 21. Kooli 12. klassile.
 
Kell 12Keit Pentus osaleb imeliste vanavanemate tänamise üritusel Vanurite Eneseabi- ja Nõustamisühingus (Poska 15).
 
Kell 12 – riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma kohtub Gruusia suursaadiku Ruslan Abašidze´ga.
 
Kell 14.15 – Riigikogu esimees Ene Ergma peab loengu Eesti kosmosepoliitikast Tartu Ülikooli kosmosetehnoloogia aluste üliõpilastele (Tartu Ülikool).
 
Kolmapäev, 3. november
 
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas on ringsõidul Harjumaal. Külastatakse Kernu ja Keila vallavalitsusi, Sauel valla- ja linnavalitsust ning päevakeskust.

 

Kell 11 – väliskomisjoni esimees Sven Mikser kohtub Gruusia suursaadiku Ruslan Abašidze’ga (ruum L253).
 
Kell 15 - väliskomisjoni esimees Sven Mikser kohtub Soome suursaadiku Aleksi Härköneniga (ruum L251).
 
Neljapäev, 4. november
 
Riigikogu aseesimees Keit Pentus on ringsõidul Ida-Virumaal, mille raames ta annab kell 11.25 tunni Narva Eesti Gümnaasiumis, külastab AS Eesti Energia Narva elektrijaamu ning AS Sillamäe Sadamat.
 
Reede, 5 november
 
Kell 14.30 – Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Marko Mihkelson, väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning ELAKi liikmed Silver Meikar, Enn Eesmaa ja Aleksei Lotman osalevad aruteluseminaril “Poliitikute roll Euroopa avaliku sfääri kujundamisel” (Euroopa Liidu maja, Rävala 4).
*
Välislähetused:
 
31. oktoobrist – 4. novembrini
Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Trivimi Velliste ja liige Sven Sester osalevad Islandil Reykjavíkis Põhjamaade nõukogu 62. istungjärgul ja Balti Assamblee presiidiumi istungil.
 
2. – 5. novembrini
 
Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon eesotsas komisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga on töövisiidil Ungaris Budapestis. Visiidi eesmärgiks on tutvuda Ungari Euroopa Liidu eesistumise prioriteetidega. Visiidi käigus kohtutakse Ungari parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoniga eesotsas komisjoni esimehe Richárd Hörcsiku, välisministeeriumi Euroopa Liidu asekantsleri Bálint Ódor’i ning Ungari Teaduste Akadeemia Maailmamajanduse Uurimisinstituudi Euroopa Liidu ekspertidega. Osaletakse ka 1956. aasta revolutsiooni ohvrite auks korraldataval mälestustseremoonial Kossuthi väljakul. Delegatsiooni kuuluvad veel komisjoni aseesimees Ester Tuiksoo ja liikmed Maret Maripuu ning Jüri Tamm.
 
3. – 7. novembrini
 
Riigikogu esimees Ene Ergma on Maroko parlamendi esimehe Abdelwahad Radi kutsel ametlikul visiidil Marokos. Visiidi käigus kohtutakse Maroko parlamendi Esindajate Koja esimehe Abdelwahad Radi, Nõunike Koja esimehe Cheikh Biadillah’, peaminister Abbas Elfassi ning välis- ja koostööministri Taib Fassi Fihri’ga. Kohtumistel tulevad arutusele kahepoolsed suhted sh parlamentaarne koostöö, Vahemereliidu, Lähis-Ida rahuprotsessi ja Lääne-Saharaga seotud küsimused. Riigikogu delegatsioon külastab ka Marrakeshi linna, kus kohtutakse Maroko esimese naislinnapea Fatima Zahra Mansouriga. Riigikogu esimeest saatvasse delegatsiooni kuuluvad Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ja liikmed Peep Aru, Mart Nutt, Mark Soosaar ning Riigikogu Kantselei direktor Heiki Sibul.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside