Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäev, 1. aprill      

Kell 10.20 – Riigikogu esimees Ene Ergma annab tunni täheteadusest Koeru Keskkoolis. 

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas külastab Rõõmutarekese lasteaeda ja õnnitleb neid 60. aastapäeva puhul.

Kell 14        Riigikogu esimees Ene Ergma osaleb Riigikaitse Nõukogu koosolekul.  

Teisipäev, 2. aprill 

Kell 9.30 – Riigikogu esimees Ene Ergma esineb tervituskõnega kõnekoosolekul loominguliste liitude juhatuste ühispleenumi 25. aastapäeva tähistamisel Riigikogu istungisaalis. Ürituse korraldavad Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva-aasta raames Riigikantselei, Riigikogu Kantselei ja Eesti Teatri Agentuur. 

Kell 13 – kõnekoosoleku järel avatakse Riigikogus näitus „LP25”, kuhu on koondatud olemasolevad arhiivimaterjalid, omaaegsed kõned ja osalenute mälestused, et asetada pleenum laiemasse ajaloolisse konteksti ning tutvustada selle mõju laulva revolutsiooni osana Eesti iseseisvuse taastamisel. Ürituse ja näituse taustainformatsiooni saamiseks palume kontakteeruda loomeliitude pleenumi projektijuhi Ott Karuliniga aadressil  [email protected] või telefonil:  520 8498. 

Kell 10 – Riigikogu konverentsisaalis toimub seminar lastekaitsesüsteemi tõhustamine – Norra kogemused ja Eesti väljakutsed. Avasõnad ütlevad Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna, sotsiaalminister Taavi Rõivas ja Norra suursaadik Eestis Lise Kleven Grevstad. Seminari korraldab sotsiaalministeerium koostöös Riigikogu sotsiaalkomisjoni ning Põhja-Norra Laste, noorukite ja perede regionaalkontoriga. Lisainfo: sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna juhataja Anniki Tikerpuu, tel: 626 9216. 

Kell 16 – Riigikogu esimees Ene Ergma, aseesimehed Laine Randjärv ja Jüri Ratas osalevad senise riigikontrolöri ametiaja lõppemise tänu- ja tervitusvastuvõtul Kadrioru Kunstimuuseumis. 

Kolmapäev, 3. aprill 

Erakondade rahastamise järelevalve komisjonis – ruumis L333 kell 10: infosüsteemi esitlus; erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõust RK Kantselei põhiseaduskomisjoni kogutud ettepanekute põhjal; Rahvakogu ettepanekutest erakondade rahastamise muutmiseks. 

Kell 12Riigikogu teabekeskuses (Toompea 1) on demokraatia töötoas arutelu teemal „Eesti – tulevikumuuseum?“. Kõne all on Riigikogu menetluses oleva uue muuseumiseaduse  eelnõuga (374 SE) seotud küsimused: kas ja kuidas vastab uus eelnõu Eesti tulevikumuuseumide ja muuseumihuviliste vajadustele ning kuhu peaks uus seadus Eesti muuseumielu juhtima. Ettekannetega esinevad kultuurikomisjoni liige, Riigikogu muinsuskaitseühenduse esimees Liisa-Ly Pakosta, kultuuriminister Rein Lang, õiguskomisjoni esimees, SA Virumaa muuseumid nõukogu esimees Marko Pomerants, Eesti mitme muuseumi direktorid ja tegevjuhid.

Neljapäev, 4. aprill 

Kell 14 – ruumis L333: Riigikogu maaelukomisjon ja keskkonnakomisjon eesotsas komisjonide esimeeste Kalvi Kõva ja Erki Noolega kohtuvad Saksamaa Bundestagi toidu-, maaelu- ja tarbijakaitsekomisjoni delegatsiooniga, mida juhib Christoph Poland. Kõne all on EL ühise põllumajanduspoliitika reform, EL põllumajandustoetused, jahindusalane seadusandlus, säästlik metsamajandus ja regionaalne areng. Külalistel on kavas veel kohtumised põllumajandusministeeriumis, keskkonnaministeeriumis, RMKs ja Eestimaa Talupidajate Keskliidus. 

Kell 11 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas külastab Sinilille lasteaeda ja õnnitleb neid 30. aastapäeva puhul. 

Kell 17 – Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb raamatu “Must ja Valge Luik” esitlusel Apollo raamatupoes, Solarise keskuses. 

Reede, 5. aprill 

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv osaleb Rahvusraamatukogu raamatumessil. 

Välislähetused: 

29. märts – 3. aprill 

Riigikogu Eesti – Tai parlamendirühma aseesimees Reet Roos, liikmed Lauri Luik ja Mailis Reps on Tai Kuningriigis Tai Senati Eesti sõprusrühma kutsel kohtumistel sealses parlamendis ja ministeeriumides kahe riigi vahelise viisavabaduse küsimustes. 

29. märts – 6. aprill 

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ja liige Margus Hanson osalevad väliskomisjoni töövisiidil Singapuri ja Indoneesiasse nende riikide parlamendi väliskomisjonide kutsel. Tegemist on Eesti esimese parlamentaarse visiidiga nendesse riikidesse. Mõlemas riigis toimuvad kohtumised parlamendi väliskomisjoni, valitsuse, mõttekodade ja ettevõtlusorganisatsioonide esindajatega. 4. aprillil osaleb väliskomisjoni delegatsioon Indoneesia pealinnas Jakartas Eesti aukonsulaadi avamisel. Väliskomisjon jätkab sellega eelmisel aastal Aasia strateegia raportis väljatoodud eesmärkide täitmist. Tegemist on Riigikogu selle koosseisu ajal väliskomisjoni teise visiidiga Aasia riikidesse. 2011. aasta novembris külastas väliskomisjoni delegatsioon Jaapanit ja Lõuna-Koread. 

1. – 4. aprill  

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester, aseesimees Rannar Vassiljev ja liige Kadri Simson ja Remo Holsmer (2.-4.04.) osalevad Kreekas rahanduskomisjoni töövisiidil. Kavas on kohtumised Kreeka parlamendis, Keskpangas ja rahandusministeeriumis. Kõne all on makromajandus, maksupoliitika ja erastamisega seotud küsimused. 

4. – 8. aprill 

Riigikogu Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni asendusliige Indrek Saar osaleb Montenegro presidendi valimiste vaatlemisel ENPA delegatsiooni koosseisus. 

5. – 9. aprill 

Riigikogu liige Imre Sooäär osaleb Moskvas Euroopa liberaalide ja demokraatide partei korraldataval rahvusvahelisel konverentsil „Migratsioon: rahvusvaheline kogemus ja Venemaa probleemid“. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside