Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Riigikogus toimunud Balti ja Põhjamaade parlamentide (NB8) väliskomisjoni esimeeste kohtumisel olid kõne all Aasia majandusarengud ja potentsiaal, protsessid valimisjärgsel Venemaal ning Lähis-Ida temaatika Süüria ja Iraani kontekstis.

„Põhjala ja Balti riikide ehk NB8 väliskomisjonide esimeeste kohtumine on koostöövorm, mis sai alguse 2003. aastal, ja seekordne võõrustaja on Riigikogu. NB8 näol on tegemist sarnaste huvide ja sarnaselt mõtlevate riikidega, kellel on palju ühist. Meie kooskäimise eesmärk on läbi töötada meie jaoks huvitavad teemad ja vahetada seisukohti. Tegemist on eelkõige mõttevahetusega, mingit ühisdeklaratsiooni me vastu ei võta,“ ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Tänasel kohtumisel pidasid sissejuhatava ettekande Arengufondi nõukogu esimees Raivo Vare, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse vanemteadur Kadri Liik ja vanemteadur Erik Männik. Raivo Vare rääkis Aasia rollist maailma poliitikas ja majanduses, Kadri Liik kõneles olukorrast valimisjärgsel Venemaal ja Erik Männik rääkis Süüria ja Iraaniga seotud probleemidest.

Taani välispoliitika komisjoni esindas tänasel kohtumisel komisjoni esimees Jeppe Kofod, Soomet väliskomisjoni esimees Christina Gestrin, Islandit väliskomisjoni esimees Árni Þór Sigurðsson, Lätit väliskomisjoni esimees Ojars Eriks Kalnins, Leedut väliskomisjoni esimees Emanuelis Zingeris ning Norrat välis- ja riigikaitsekomisjoni sekretariaadi juhataja ja välisosakonna juhataja Øystein Bø.

Fotod kohtumisest asuvad siin.
 

 

Tagasiside