Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni San Francisco programmi keskmes olid kohtumised ettevõtluse esindajate ja teadlastega. Kahe päeva jooksul kohtuti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esindajaga Silicon Valleys Andrus Viirgiga, Eestist pärit start-up’ide esindajate ja professionaalidega, kellega räägiti firma alustamise väljakutsetest ning ootustest, mida riik saab teha start-up’ide toetamiseks. Soome kogemust Silicon Valleys arutati FinNode esindaja Pekka Pärnaneniga. Kohtumisel suurettevõtte Symantec asepresidendi Cheri MvGuire’i ja teiste ettevõtte esindajatega räägiti küberjulgeolekust ja koostööst, mida riigid ja ettevõtlus saavad teha julgeoleku suurendamiseks. Riskikapitalist Steve Jurvetson analüüsis väljavaateid erinevatele turgudele sisenemisel.

Stanfordi ülikooli korraldatud seminaril räägiti küberjulgeolekust ja sellega seotud väljakutsetest. Hooveri Instituudis kohtuti teadlastega, kelle erialaks on Venemaa ja Euraasia ning tutvuti Eestit puudutavate arhiivimaterjalidega. Samuti toimus kohtumine San Francisco Eesti Seltsiga.

Väliskomisjon jätkab visiiti Washingtonis, kus kolme päeva jooksul toimuvad kohtumised Kongressis, Valges Majas, välisministeeriumis, kaitseministeeriumis ja mõttekodades. Samuti külastatakse Rahvusvahelist Valuutafondi ja Maailmapanka ning osaletakse avatud valitsemise ja internetivabaduse teemalisel ümarlaual.

Väliskomisjoni delegatsiooni viibib Ameerika Ühendriikides 19.-25. aprillini. Delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Sven Mikser, Imre Sooäär ja Vladimir Velman.
 

Tagasiside