Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu välikomisjonis toimus täna Eesti Välispoliitika Instituudi uuringu „Eesti välisesinduste võrgustiku olevik ja tulevik“ esitlus ning arutelu. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson avaldas heameelt uuringu valmimise üle ja avaldas veendumust, et arvamuste paljusus lubab paremini mõtestada Eesti esindatust maailmas. Väliskomisjon jätkab Eesti välisesindatuse teema käsitlemist oma istungitel ning kujundab komisjoni seisukoha veebruari alguses

Uuringu tellis Riigikogu väliskomisjon ja see analüüsib Eesti välisesinduste võrgustikku ja esitab omapoolsed soovitused, missugused peaksid olema Eesti prioriteedid tulevikus.
 
Uuringu andmetel on Eestil täna 46 välisesindust: 33 saatkonda, neli peakonsulaati, seitse alalist esindust rahvusvaheliste organisatsioonide juures, üks erimissioon Afganistanis ja üks kantselei Pihkvas. Kokku töötab neis 159 diplomaati, 111 kohapeal palgatud inimest ja 62 erialaatašeed teistest ministeeriumitest.
 
Uuring on kättesaadav Riigikogu väliskomisjoni kodulehel aadressil https://www.riigikogu.ee/public/Riigikogu/Valiskomisjon/EVI_UURINGU_RAPORT_l_plik_.pdf
Uurimngut tutvustasid Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Andres Kasekamp, juhatuse liige Erkki Bahovski ja analüütik Ahto Lobjakas.
Tagasiside