Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjon kuulas tänasel istungil ülevaadet 1. oktoobril toimunud Georgia parlamendi valimistest. Ülevaate andsid välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor Sander Soone ja poliitikaosakonna 3. büroo direktor Celia Kuningas-Saagpakk.

OSCE Parlamentaarse Assamblee esindajatena kohapeal valimisi vaadelnud Riigikogu liikmed Liisa-Ly Pakosta ja Juku-Kalle Raid nentisid, et valimised olid läbi viidud korrektselt ja nende poolt külastatud valimisjaoskondades rikkumisi ei tuvastatud. Samuti nentisid nad, et kui siiani on vaatlusmissioonid keskendunud valimiste eelsele ajale, siis tulevikus tasub kaaluda missiooni jätkumist ka valimisjärgsel perioodil.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kinnitas, et Eesti huvides on stabiilse ja demokraatliku Georgia areng ja Eesti on omaltpoolt valmis sellesse protsessi panustama. Samuti avaldas Mihkelson lootust, et kahe riigi parlamentaarsed suhted jätkuvad niipea, kui koguneb Georgia parlamendi uus koosseis.

Esialgsete valimistulemuste järgi saab parlamendi 150 kohast 83 Bidzina Ivanišvili juhitud Gruusia Unistus ja 67 kohta president Mihheil Saakašvili juhitud Ühtne Rahvuslik Liikumine.

Tagasiside