Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon tutvus oma tänasel istungil Arengukoostöö Ümarlaua koostatud analüüsiga Eesti arengukoostööst 2006.-2010. aastal, mida tutvustas Arengukoostöö Ümarlaua poliitikaekspert ja analüüsi koostaja Evelin Andrespok. Ümarlaua analüüs kannab pealkirja „Heal tööl käib kasu kannul: Kodanikuühenduste hinnang Eesti arengukoostööle aastatel 2006-2010“.

Väliskomisjon tunnustas ümarlaua tööd ja tõdes, et tegemist on esimese nii põhjaliku analüüsiga. Istungit juhatanud väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa avaldas lootust, et ümarlaua ettepanek suurendada arengukoostöö rahalist mahtu tulevikus ka tõepoolest teostub. Ümarlaua analüüsi kohaselt kulutas Eesti 2010. aastal arenguabile 14,2 miljonit eurot ja Eesti panus 2008-2010. aastal jäi 0,10% RKT piiresse.

Ümarlaua esindajad leidsid lisaks, et arengukoostöö peab lähtuma eelkõige vaesuse vähendamise püüdlusest, arengukoostöö mõjude hindamiseks tuleks luua vastav hindamissüsteem ja Eesti arengukoostööd tuleks täpsemalt fokusseerida.

Tänasel väliskomisjoni istungil osalesid ka Arengukoostöö Ümarlaua tegevbüroo juhataja Piret Hirv, välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Andre Pung ja 3. büroo (arengukoostöö ja humanitaarabi büroo) lauaülem Kaili Terras.
 

Tagasiside