Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimees Sven Mikser ning komisjonid liikmed Marko Mihkelson ja Raivo Järvi  kohtusid täna Norra välisministri Jonas Gahr Støre’ga. Kohtumisel keskenduti koostööle NATOs ja NATO võimalikule laienemisele Gruusiasse ja Ukrainasse. Samuti kõneldi arengutest Venemaa sise- ja välispoliitikas ning vahetati kogemusi suhetest Venemaaga.

Mikser rõhutas vajadust anda nii Gruusiale kui ka Ukrainale juba sel aastal võimalus ühineda NATO liikmesuse tegevuskavaga, sellise sammuga näitaks NATO kindlat soovi jätkata Gruusia ja Ukraina integreerimist demokraatlikku maailmaga.

Mikser ja Støre jagasid seisukohta, et kolmandad riigid ei saa mõjutada NATOt sh alliansi laienemist puudutavaid otsuseid. Norra välisminister oli arvamusel, et alliansi senine laienemine on põhinenud kindlatel kriteeriumitel ning see peab jääma nii ka edaspidi.

Mihkelson rõhutas, et Eesti soovib heanaaberlikke ja partnerlust hindavaid suhteid kõikide naabritega. Mihkelson pidas äärmiselt kahetsusväärseks olukorda, kus Euroopa Liidu riigid on sattunud Vene gaasiekspordist sõltuvusse.

Mõlemad pooled rõhutasid ka Eesti ja Norra suhete väga head seisu ja tihedat kahepoolset koostööd.

 Riigikogu pressitalitus

 

09.09.2008 00:00
Tagasiside