Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kuulas oma tänasel istungil ära välisministeeriumi esindajad, kes andsid põhjaliku ülevaate Eesti-Vene piirikonsultatsioonide senisest käigust. Riigikogu fraktsioonid andsid üksmeelse toetuse konsultatsioonide jätkamiseks saavutatud lahendusi silmas pidades.
„Väliskomisjon andis senisele tööle positiivse hinnangu ja leidis konsensuslikult, et see vastab igati Riigikogu fraktsioonide poolsele mandaadile. Läbirääkimiste hetkeseisu hinnates leidis komisjon, et on toimunud areng õiges suunas ja aeg on küps järgmise delegatsioonide vahelise vooru korraldamiseks,“ ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.
Tänasel istungil tutvustasid Eesti-Vene piirilepingute konsultatsioonide hetkeseisu välisminister Urmas Paet, Eesti Vabariigi suursaadik Venemaal Jüri Luik ja välisministeeriumi asekantsler Lauri Bambus.
Soovituse valitsusele piirikõneluste taasalustamiseks Venemaaga langetas Riigikogu väliskomisjon oma 9. oktoobri 2012. aasta istungil. Koostöös kõigi Riigikogu fraktsioonide ja fraktsioonidesse mittekuuluvate saadikutega tehti valitsusele ettepanek alustada Vene Föderatsiooniga konsultatsioone võimaluste leidmiseks piirilepingu sõlmimiseks viisil, et see ei kahjustaks Eesti õigusliku järjepidevuse põhimõtet.
 

Tagasiside