Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Hiinas töövisiidil viibiv Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus täna Guangzhous Guangdongi provintsi parlamendi aseesinaise Lei Yulani ja Guangdongi rahvusvahelise kaubanduse koja presidendi Chen Qiuyaniga.

“Kohtumiste peaeesmärgiks oli tutvustada Eesti investeerimis- ja kaubandusvõimalusi Hiina edukama provintsi juhtidele,” ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ning lisas, et “võõrustajate huvi meie majanduse erinevate valdkondade suhtes oli väga tõsine.”

Mihkelsoni kinnitusel lepiti kokku mitmes konkreetses tegevuses, sealhulgas Guangdongi provintsi äridelegatsiooni võimalikus visiidis Eestisse tuleva aasta esimesel poolel.

“Võõrustajatele pakkus suurt huvi ka meie erinevate e-lahenduste teema, mistõttu ei saa välistada, et ka povintsi parlamendi juhtkond väisab Eestit parema ülevaate saamiseks,” rääkis Mihkelson.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon, kuhu lisaks Mihkelsonile kuuluvad veel Juhan Parts, Imre Sooäär ja Maimu Berg, külastab homme Guangzhous Nansha rahvusvahelist logistikakeskust, Guangzhou sadamat ja maailmas edukaid mobiililahendusi arendavat ettevõtet UCWeb Mobile Internet Company. Visiit lõpeb laupäeval kohtumistega Hongkongis.

Vaata fotosid visiidilt.

Tagasiside