Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon arutas neljapäeval koos avaliku, kolmanda ja erasektori esindajatega võimalusi Ukraina jätkuvaks abistamiseks. Eesti on täna oma suurust arvestades üks aktiivsemaid Ukrainale arenguabi andjaid.

„Sellel aastal on Eesti juba suunanud ligi miljon eurot arenguabi Ukraina toetamiseks. Täna arutasime koos, kuidas ja mida veel saaks teha,“ rääkis väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (IRL) pärast istungit.

“Eesti abiprogrammid ulatuvad e-riigi lahenduste ja reforminõu andmisest kuni sõjategevuses kannatada saanud inimeste ravini. Nii on Ukrainast sellel aastal kujunenud Eesti arenguabi tähtsaim sihtriik,” ütles Mihkelson.

Istungil vaagiti ka reaalsete näidete põhjal, kuidas Eesti võiks paremini ja paindlikumalt rakendada antavat abi. Samuti kõlas arvamus, et arenguabi programmides võiks olla suurem koostöö meie ettevõtjatega, kelle tooted võiksid olla eelisseisundis humanitaar- või arenguabi andmisel.
Ümarlauaarutelul Riigikogu väliskomisjoni istungil osalesid lisaks väliskomisjoni liikmetele välisministeeriumi, kaitseministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse, Eesti Idapartnerluskeskuse, e-Riigi Akadeemia, Eesti Kaitsetööstuse Liidu, Ukraina Investorite Liidu, Balti Uuringute Instituudi, E-Tervise SA, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu, MTÜ Mondo, MTÜ Vaba Ukraina ning HealthIN OÜ esindajad.
Vaata fotosid: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Valiskomisjon/09102014/

 

Tagasiside