Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon käsitles neljapäeval toimunud istungil idapartnerluse ja täiskogus eelseisva Eesti välispoliitika arutelu teemasid, pikemalt käsitleti olukorda Ukrainas ning arutati sellega seoses võimalikku Riigikogu avalduse tegemist.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et arutelu all on Ukraina teemal Riigikogu avalduse algatamine. „Vaatamata tagasilöökidele idapartnerluse teemal peab Eesti ja Baltikum jääma endaks. Olukord nii-öelda lääne ja ida vahel kõikuvas Ukrainas on praegu äärmiselt terav. Eesti saab ja peab seisma vägivallatu demokraatia eest,“ ütles Mihkelson.

Neljapäeval tegid ühisavalduse kolme Balti riigi parlamentide väliskomisjonide esimehed, milles kutsusid üles lõpetama vägivald ja lahendama vastasseisu läbirääkimistega, kasutades vajadusel sõltumatu vahendaja abi. Samuti kutsusid Marko Mihkelson, Benediktas Juodka ja Ojars Eriks Kalnins Euroopa juhte üles võtma kindlat seisukohta ning mõista hukka vägivalla kasutamine Kiievis.

Ukrainas kestavad mitmendat kuud rahva meeleavaldused Kiievis, mis algasid pärast Ukraina riigi otsust mitte alla kirjutada assotsiatsioonilepingut Euroopa Liiduga. Kokkupõrgetes meelt avaldanud inimeste ja politsei vahel on viimastel andmetel hukkunuid ning vigastada on saanud sadu inimesi.

Viimati võttis Riigikogu vastu avalduse seoses Vene agressiooniga Gruusias. Selle avalduse tegi Riigikogu 12. augustil 2008. aastal. Riigikogu avalduse esitamiseks on vajalik 21 Riigikogu liiget.

Väliskomisjoni istungil osales ka välisminister Urmas Paet.

Tagasiside