Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni, riigikaitsekomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmete tänasel kohtumisel  Gruusia parlamendi esimehe David Bakradze ja teda saatva parlamendidelegatsiooniga keskenduti kujunenud julgeolekuolukorrale Gruusias, kuid kõne all oli ka Gruusia sisepoliitika.

Väliskomisjoni esimees Sven Mikser rõhutas, et Eesti toetab Gruusia territoriaalset terviklikkust ja suveräänsust. Samuti toetab Eesti Mikseri kinnitusel  ÜRO vaatlusmissiooni (UNOMIG), OSCE missiooni ja Euroopa Liidu vaatlusmissiooni jätkamist Gruusias, kuid peab vajalikuks ka nende mandaatide tugevdamist ja juurdepääsu võimaldamist okupeeritud aladele.

„On hea, et ÜRO ja OSCE missiooni mandaate pikendati, kuid olukorra stabiliseerimiseks on vältimatult vajalik juurdepääs okupeeritud aladele,“ ütles Mikser.

Mikser rõhutas vajadust tugeva parlamentaarse opositsiooni järele, osutades, et Eesti ei toeta Gruusias ühtegi üksikut poliitilist jõudu, vaid kõiki, kes aitavad kaasa riigi arengule.

Riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma tõstis esile parlamentaarse koostöö vajaduse ja otsesidemed parlamendikomisjonide vahel. Raidma hinnangul võiks parlamendikomisjonidel olla oluline roll ka Gruusia sündmuste uurimisel ja hinnangu andmisel.

Tänasel kohtumisel osalesid lisaks väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa, väliskomisjoni liige Raivo Järvi, riigikaitsekomisjoni liikmed Tõnu Juul, Jaan  Kundla, Jaak Salumets, Trivimi Velliste ja EL asjade komisjoni liige Aleksei Lotman.

Riigikogu pressitalitus

 

Ülo Mattheus, 631 6352
[email protected]
Tagasiside