Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Singapuris töövisiidil viibiv Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus täna kaubandus- ja tööstusminister Lee Yi Shyaniga. Peatähelepanu all olid kahepoolsete kaubandussuhete laiendamine ning ministri võimaliku Eesti visiidi kavandamine koos äridelegatsiooniga.

Minister Shyani kinnitusel peavad mõlemad riigid julgustama oma ettevõtjaid vastastikku sidemeid looma, kuna potentsiaal kaubavahetuse ja turismi kasvuks on kindlasti olemas. Minister Lee Yi Shyan kinnitas oma valmidust Eestit külastada ja tutvuda Eesti võimalustega kohapeal.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni hinnangul on kahe riigi vahel tulevikusidemeteks loodud alus eeskätt Eesti-poolsete visiitidega Singapuri.

“Singapur on Kagu-Aasia regioonis väravaks, mida juba paljud riigid ja ettevõtted on ammu avastanud. Sama suundumus on oma piirkonnas ka Eestil. Lisaks saame mõlema riigi hea IT arengu taustal pakkuda meil juba töötavaid IT lahendusi, mille vastu senistel kohtumistel Singapuri partnerid huvi tundsid,” ütles Mihkelson.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus täna ennelõunal ka Singapuri asevälisminister Grace Fu´ga. Kohtumisel tõdeti, et Eestil ja Singapuril on palju ühist välispoliitiliste valikute tegemisel, sest väikeriikidele on oluline rahvusvahelise õigusruumi järgimine ning hästitoimivate organisatsioonides osalemine. Puudutagu see siis majandust või julgeolekupoliitilisi küsimusi.

Asevälisminister Fu tutvustas Riigikogu liikmetele Singapuri välispoliitilisi prioriteete, kusjuures tähelepanu all olid suhted teiste Aasia riikidega, Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liiduga.

Riigikogu väliskomisjon kohtus Singapuri ajakirjanike ja väljaannete juhtidega. Äsja ühes suuremas päevalehes My Paper avaldatud artikkel Eestist kui turismiihtkohast tugines organisatsiooni kuuluvate ajakirjanike eelmise aasta Eesti külastusel.
Uute ärikontaktide loomise ja arendamise vajadust rõhutati ka väliskomisjoni kohtumisel Singapuri Ettevõtlusföderatsiooni juhi Ho Meng Kitiga. Loodetavasti võiks Singapuri ettevõtjate visiit Eestisse aset leida lähema aasta jooksul.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni Singapuri visiiti kokku võttes ütles Mihkelson, et tegemist oli väga huvitavate ning kahe riigi poliitiliste kontaktide laiendamiseks vajalike kohtumistega. “Me peame endale aru andma, et rong ei oota kaua. Kui tahame saavutada ühel päeval Kagu-Aasia riikides suuremat majandusedu, peame olema valmis juba täna aktiivsema kohaloleku kasvatamiseks. Selleks on vaja aga teha püsivat kodutööd ning jätkata juba loodud kontaktide laiendamist.”
Kolmapäevast alustab Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon töövisiiti Indoneesia pealinnas Jakartas. Lisaks komisjoni esimehele Marko Mihkelsonile kuuluvad delegatsiooni aseesimees Enn Eesmaa ja liige Margus Hanson.

 

Tagasiside