Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Moskvas täna töövisiiti alustanud Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus Venemaa Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimehe Mihhail Margelovi ja komisjoni liikmetega.
Kohtumisel arutati kahe riigi vahelise piirilepingu konsultatsioonide hetkeseisu, Eesti-Vene suhteid laiemalt ning vahetati seisukohti Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika teemadel. Samuti vahetati mõtteid EL- Venemaa suhete, sealhulgas viisavabaduse protsessi olukorrast.
Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni liikmed tunnustasid Eesti majanduse toimetulekut kriisiga.
Riigikogu väliskomisjoni liikmete kinnitusel on viisavabadus Venemaaga igati Eesti huvides, kuid selleks peaks Venemaa täitma kõik vajalikud tingimused selle kehtestamiseks nagu seda on teinud ka muud ELiga viisavaba režiimi kasutavad riigid.
„On heameel tõdeda, et oleme parlamentide tasandil liikumas aktiivsema dialoogi suunas ja vaatamata olemasolevatele erimeelsustele või hinnangutele, saame oma seisukohti arutada ja põhjendada asjalikul ja konstruktiivsel moel,” hindas kohtumist väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.
Kohtumisel lepiti kokku, et väljakujunenud parlamentaarset dialoogi jätkatakse ning järgmine kohtumine toimub Narvas ja Leningradi oblastis. Kavas on arutada piiriäärse infrastruktuuri olemasolu ja arendamisvajadusi ning muid kahe riigi ettevõtlust ja kaubavahetust soodustavaid küsimusi.
Riigikogu väliskomisjon oli viimati Moskvas kohtumistel 2004. aastal. Alanud visiidi käigus on lisaks Föderatsiooninõukogule kavas kohtumised Riigiduuma väliskomisjoni esimehe Aleksei Puškoviga, Föderatsiooninõukogu esimese aseesimehe Aleksandr Toršiniga, Vene Töösturite ja Ettevõtjate Liidu president Aleksandr Šohhiniga. Delegatsiooni liikmed kohtuvad Moskva Välissuhete Instituudi (MGIMO) üliõpilastega ja ühenduse Memorial esindajatega.
Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liikmed Imre Sooäär, Vladimir Velman ja Jevgeni Ossinovski.
 

Tagasiside