Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjon kohtus neljapäeval Riigikogus Šveitsi parlamendi ülemkoja väliskomisjoni delegatsiooniga. Kohtumisel tulid kõne alla kahepoolsed suhted ja nende edasiarendamise võimalused eeskätt majanduskoostöö vallas. Samuti puudutati rahvusvaheliselt aktuaalseid küsimusi alates sündmustest Ukrainas kuni islamiäärmusluse kasvuni Lähis-Idas.
“Eesti ja Šveitsi suhted on arenemas heas positiivses rütmis, kusjuures nii kaubavahetus kui investeeringud on tõusujoones,” ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.Ta lisas, et mõlemad riigid teevad tihedat koostööd erinevates rahvusvahelistes organisatsioonides, sealhulgas ÜROs.

„Samas on selge, et senine maailmakord on sattunud väga suure surve all. Ajad on väga dünaamilised ning ohud läänemaailma väärtusruumile aina kasvavad. Seepärast on eriti oluline koostöö ja ühismeele tugevdamine sarnaselt mõtlevate demokraatlike riikide vahel,“ ütles Mihkelson ja rõhutas, et “väikeriigid Eesti ja Šveits saavad siin anda kindlasti oma panuse rahvusvahelise arutelu suunamisel, sest meie mõlemi huvides on vältida vastuolude kasvu ettearvamatuteks konfliktideks.”
Väliskomisjoni liikmetest osalesid kohtumisel lisaks Mi8hkelsonile, Imre Sooäär, Barbi Pilvre, Enn Eesmaa ja Andre Sepp.

Šveitsi parlamendi ülemkoja väliskomisjoni võttis vastu ka Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Vaata fotosid: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XII+Riigikogu/Valiskomisjon/30102014/
https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2014/Riigikogu+esimees+Eiki+Nestor/30102014/
 

Tagasiside