Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon on kahepäevasel traditsioonilisel töövisiidil Soomes, kus täna (20.09.2012) kohtuti Soome parlamendi Eduskunta väliskomisjoni esimehe Timo Soini ja teiste komisjoni liikmetega. Lisaks kahepoolsete suhete hetkeseisule ja arengule räägiti Euroopa tuleviku teemadel, mida puudutavais aruteludes on mõlema poole kinnitusel kõigil Euroopa Liidu liikmesriikidel, sealhulgas väikestel, mängida väga oluline roll.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson tutvustas Soome kolleegidele väliskomisjonis alanud kuulamisi, mis seotud regionaalse julgeolekukeskkonna arengutega kuni aastani 2020 ning rõhutas, et siinse piirkonna koostöö nii pehme kui ka kõva julgeoleku tagamisel on äärmiselt tähtis.

Kommenteerides kohtumist rõhutas Mihkelson, et kui kahe riigi suhted on nii head nagu Eestil ja Soomel, siis saab omavahelistel kohtumistel keskenduda suurematele ja üleilmsetele teemadele. “Eriti oluline on täna koos Soome kolleegidega arutleda Euroopa Liidu teemadel, sest siin on veel väga palju lahtist ning meie hoiakutest võivad sõltuda väikeriikide positsioonid tulevikus,” rõhutas Mihkelson.

Homme jätkub visiit kohtumistega Eesti suursaatkonnas ja Soome kaitseministeeriumis. Samuti külastatakse Helsingis asuvat Eesti Maja.

Väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ning liikmed Margus Hanson ja Sven Mikser.
 

Tagasiside