Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 10.novembril kell 13.00-14.15 toimub Riigikogu konverentsisaalis riigikaitsekomisjoni ja väliskomisjoni avalik ühisistung teemal “Arengud Afganistanis”. Ühisistungi päevakorras on Eesti Afganistani kontseptsioon, arengukoostöö, ISAFi tulevik, Afganistani julgeolekuolukord ja julgeolekujõudude väljaõpe.

„Afganistani edasine areng on nii rahvusvahelisele julgeolekule kui ka selle riigi enda rahvale väga oluline teema. Oleme Afganistanist suuresti rääkinud üsna kitsas ekspertide ringis ja kinniste uste taga. Pean oluliseks tuua arutelu Eesti panusest Afganistani stabiliseerimisse ja ülesehitusse laiemale kandepinnale. Riigikaitsekomisjoni ja väliskomisjonide ühisistungi vormis avaliku arutelu korraldamine aitab teadvustada nii Riigikogu liikmetele kui ka avalikkusele meie praeguseid võimalusi ja väljakutseid ning luua ühist arusaama Eesti rollist Afganistani kriisi lahendamisel,” sõnas riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.
 
Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelsoni sõnul eeldavad otsused Afganistani osas hästi läbitöötatud teavet. „Läheneme ajale, kui me peame tegema põhimõttelisi otsuseid, kuidas Eesti panustab Afganistani tulevikku. Et tehtavad otsused oleksid õiged, on vaja tajuda tausta ja selleks omakorda on vaja erinevate ametkondade poolt kogutud ja läbitöötatud teavet. Meie tulevased võimalikud otsused on samuti seotud rahvusvahelise koostöö ja kahepoolsete suhete arenguga. Ei maksa ka unustada, et Afganistan on siiani olnud üks Eesti arengukoostöö prioriteetseid sihtriike,“ ütles Mihkelson.
 
Istungil esinevad sõnavõttudega välisminister Urmas Paet, Eesti eriesindaja Afganistanis Väino Reinart, kaitseministeeriumi kantsler Mikk Marran ja kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots.
Ajakirjanikud on oodatud!
 
Istungit saab jälgida reaalajas ka Riigikogu kodulehel aadressil http://live.riigikogu.ee/live.
Tagasiside