Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni ja majanduskomisjoni tänasel ühisistungil oli vaatluse all Läänemere piirkonna energiajulgeolek. Arutelu oli osa laiemast, väliskomisjoni Põhjala ja Läänemere regiooni julgeolekukeskkonda puudutavast parlamentaarsest kuulamistest.

Kõne all olid teemad, mis seotud elektrienergia varustuskindluse, võrgu ja ülekannete turvalisuse, uute ühenduste rajamise, tootmisvõimsuste ja tururiskide maandamisega.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Ando Leppimani sõnul tuleb elektritootmises vältida Venemaa ja Valgevene mõjusfääri jäämist ning omamaise elektritootmise väljasuretamist tingimustes, kus Eesti elektrivõrk ei ole Lääne-Euroopaga ühendatud ja Eesti elektrivõrgu toimimine sõltub ühendustest Loode-Venemaaga.

Vaatluse all oli ka Balti ja Soome eraldatud gaasiturgude integreerimise, LNG terminali rajamise ja kildagaasi tulevikuga seotud teemad, kuid samuti Nord Streami uute torujuhtmetega seonduv ja Eesti võimalikud hoiakud selles küsimuses.

Ettekannetega energiajulgeoleku teemal esinesid Eesti Välispoliitika Instituudi teadur Andres Mäe, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Ando Leppiman ja välisministeeriumi Euroopa ja Atlandiülese koostöö osakonna vanemnõunik Jaanus Kirikmäe.
 

Tagasiside