Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees ja väliskomisjoni liige Marko Mihkelson, kes esines 10. detsembril USAs John Hopkinsi Ülikooli Transatlantiliste Suhete Keskuse poolt korraldatud seminaril, osutas oma ettekandes, et energiaalane koostöö Ameerika Ühendriikide, Euroopa Liidu ja Venemaa vahel, vaatamata kõigi kolme osapoole suurtele erinevustele, on jätkusuutliku globaalse majanduse arendamisel möödapääsmatu.

“See on võimalik juhul, kui Venemaa koos majanduse moderniseerimisega võtab ette ka poliitilise moderniseerimise, piirab lokkavat korruptsiooni ja tõstab Euroopa Nõukogu liikmesriigina ausse õigusriigi põhimõtted,” ütles Mihkelson.
 
Euroopa Liidu liikmesmaad seevastu peavad Mihkelsoni meelest tunduvalt aktiivsemalt töötama ühise energiapoliitika ja ühise turu nimel.
 
“Ungari ja Poola eesistumised tuleval aastal on suurepärane võimalus värske tõuke andmiseks Euroopa Liidu ühise energiapoliitika kujundamisele,” ütles Mihkelson ja rõhutas, et paljugi saab teha juba täna olemasoleva seadusandluse paremal rakendamisel.
 
John Hopkinsi Ülikooli Transatlantiliste Suhete Keskuse poolt korraldatud seminaril arutleti Euroopa Liidu, USA ja Venemaa suhete ning koostöövaldkondade üle. Arutelu fookuses olid majanduskriisi järgsed väljakutsed ning NATO ja Venemaa vaheline koostöö. Samuti peatuti pikemalt energiajulgeolekul, mis oli ka Mihkelsoni ettekande teemaks. Seminari esinejateks olid juhtivate mõttekodade analüütikud ja ajakirjanikud nii Venemaalt, Euroopast kui ka USA-st ning mitmete Euroopa riikide parlamendisaadikud.
Mihkelson viibis USAs 9. -12. detsember.
Tagasiside