Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson viibib esmaspäevast kuni kolmapäevani töövisiidil Ukrainas. Kiievis on tal kavas kohtumised ülemraadas, kaitseministeeriumis ja julgeolekuteenistuses. Lisaks tutvub Mihkelson olukorraga Ida-Ukrainas, saades selleks kokku sealsete piirkondade ning valitsusväliste organisatsioonide esindajatega.

„Kui me tõesti tahame näha Ukraina edusamme, siis peame olema valmis pikemaajaliseks kannatlikuks koostööks. Täna alles oma vabaduse eest võitlevas Ukrainas on ees keerulised ajad ja väljakutsed. Mida püsivam on Ukraina sõprade toetus, seda suurem on võimalus riigi õnnestumisel. Kõige olulisem on aga teadmine, et mida vabam ja edukam on Ukraina seda turvalisem on ka meie tulevik. “ märkis Mihkelson.

Ta lisas, et Eesti on valmis igati aitama kaasa Ukraina reformiprotsessidele. “Eriti aktuaalseks muutub see pärast assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe jõustumist Euroopa Liiduga. Sellele teele asumiseks vajab aga Ukraina jõulisemat rahvusvahelist tuge siseolukorra normaliseerimiseks,“ ütles Mihkelson.

Lisainfo: Marko Mihkelson, 514 1442

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside