Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni istungil oli täna Põhjala ja Läänemere regiooni julgeolekukeskkonna kuulamistel kõne all pehmed julgeolekuohud – informatsioonilised mõjutused avalikus ruumis.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson märkis, et meie lähiregiooni julgeolekukeskkonda puudutavates küsimustes on komisjon korraldanud juba rida kuulamisi, et saada teemast ülevaade kõikide oluliste aspektide kohta. Probleeme on käsitletud nii Põhjala ja Läänemere regiooni kohta tervikuna, samas keskendudes Eestit puudutavatele olulistele küsimustele. „Nendel kuulamistel on märkimisväärne tähtsus, sest väliskomisjon teeb oma ettepanekud ja soovitused nii Riigikogu välissuhtlemisega tegelevatele üksustele kui ka valitsusele,“ ütles Mihkelson. Ta rõhutas: „Oluline on tunda meie riigi ja partnerite julgeolekuohte informatsiooniliste mõjutuste kaudu nii avalikus ruumis kui ka näiteks rahvusvahelistes organisatsioonides, et nendele õigeaegselt ja asjatundlikult reageerida. Tänases võrgustunud maailmas on pehme jõu kasutamine üha levinum.“

Kuulamisel osalesid meediaekspert Raul Rebane, Balti Venemaa Uuringute Keskuse direktor Vladimir Juškin, välisministeeriumi avaliku diplomaatia osakonna peadirektor Kersti Luha ja vanemnõunik Kärt Juhasoo-Lawrence ning kaitsepolitseiameti büroo juht Martin Arpo.

Tagasiside