Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Krimmi võimalik annekteerimine Venemaa poolt oleks kohaliku rahva tahet ettekäändeks tuues ilmselge Stalini vallutuspoliitika kordamine, ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

“Vene relvajõudude valve all töötava Krimmi parlamendi tänane otsus kuulutada juba 16. märtsiks välja ühinemisreferendum Vene Föderatsiooniga on sisuliselt Stalini vallutuspoliitika kordus. 1940. aastal Stalin esmalt okupeeris Eesti ja teised Balti riigid ning seejärel annekteeris need kiiresti, tuues ettekäändeks “valimiste” kaudu võimule tulnud uue valitsuse vaba tahte avalduse,“ ütles Mihkelson ning lisas, et seekord “tegutseb Venemaa oma relvajõudusid terroristideks maskeerides ning ilma Molotov-Ribbentropi paktita”.

“Venemaa rikub sellega jämedalt rahvusvahelist õigust ning seab kahtluse alla kõik senised riikide ja rahvaste suveräänsust määratlevad põhitõed,” ütles Mihkelson.

“Venemaa valikuline ja silmakirjalik suhtumine rahvusvahelisse õigusse ning 21. sajandile võõras agressiivne välispoliitika on tee tupikusse, kuhu Moskva on üha enam nihkumas,” ütles Mihkelson ning rõhutas, et “veel on võimalik halvimat ära hoida. Selleks peab Venemaa viivitamatult peatama jõu kasutamise Ukraina vastu, austama naaberriigi suveräänsust ning kasutama võimalike probleemide lahendamiseks poliitilist dialoogi.”

Tagasiside