Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson külastas eile Kiievis Ukraina kesksõjaväehaiglat, et arutada Eesti koostöövõimalusi ning rääkida haiglas ravil olevate haavatud sõjaväelastega.

„Praeguseks on mitmete kohtumiste ja Eesti e-tervise lahenduste tutvustamise tulemusel Ukraina kaitseministeerium avaldanud huvi koostööks Eestiga, et juurutada sõjaväehaiglates e-tervise lahendused. Kaitseministeerium on loonud töögrupi koostöös Põhja-Eesti regionaalhaigla ja tarkvaraarendajaga Helmes, et alustada digitaalse haigusloo ja telemeditsiini pilootprojekti loomist,“ ütles Mihkelson lisades, et Eesti huvide esindamisel on suure töö ära teinud töögrupi asejuht Jaanika Merilo.

Mihkelson kohtus haiglat külastades ka Ida-Ukraina sõjakoldes hiljuti haavata saanud Ukraina sõjaväelastega. „Nelja kuu jooksul on haiglas ravitud 1200 haavata saanut. Praegu on seal ravil 190 haavatut. Kohtusin raskelt haavatutega, kes kirjeldasid nendega juhtunut. Soovisin neile jõudu ja vastupidamist,“ rääkis Mihkelson.

Mihkelson osaleb täna ja homme Kiievis toimuval Jalta Euroopa Strateegia aastakonverentsil, kus üheks peaesinejaks on Eesti president Toomas Hendrik Ilves.

Tagasiside