Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja Rootsi keskpanga delegatsiooni tänasel kohtumisel olid kõne all nii Eesti majanduse kui ka välispoliitikaga seotud küsimused.

Rootsi keskpanga delegatsiooni liikmed eesotsas keskpanga nõukogu esimehe Johan Gernandtiga huvitusid ka suhete arengust Venemaaga.

Mihkelson rõhutas, et Eesti välispoliitiliste prioriteetide seas on Euroopa Liidu raames tegutsemise kõrval olulise tähtsusega ka Aasia suund ja heanaaberlike konstruktiivsete suhete arendamine oma idanaabri Venemaaga. Väliskomisjon soovib dialoogi alustamist, et leida lahendus probleemidele.

Mihkelson märkis, kõneldes Eesti riigi sammudest Euroopa Liidus praegu valitsevas olukorras, et jätkatakse riigi rahanduse stabiilsuse kindlustamist ja tingimuste loomist, et olla konkurentsivõimeline kiiresti muutuvas majanduskeskkonnas.

Kohtumisel osales ka Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik.

Rootsi keskpanga delegatsiooni kuuluvad nii nõukogu kui ka tegevjuhtkonna liikmed. Tallinnas ollakse Eesti Panga külalistena. Nõukogu liikmed on valdavalt Riksdagi saadikud. Eestis kohtuti nii Eesti Panga juhtkonna kui ka rahandusministeeriumi esindajatega.

Tagasiside