Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni tänasel kohtumisel India ettevõtlusministri Sachin Pilot’iga väljendasid mõlemad pooled huvi kahepoolsete suhete, sealhulgas majandussidemete tihendamiseks.
Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kinnitusel on Aasia suund, sealhulgas India, Eesti välispoliitika üks kasvavaid prioriteete ning see on kesksel kohal väliskomisjoni tegevuses. „Hiljuti avasime Indias oma saatkonna, mis kinnitab meie huvi teie riigi vastu ja aitab meie sidemeid veelgi tihendada,“ ütles Mihkelson India ettevõtlusministrit võõrustades.
Mihkelson andis ülevaate väliskomisjoni hiljutistest visiitidest Singapuri ja Indoneesiasse ning kõneles möödunud nädalal toimunud Moskva kohtumiste tulemustest. India ettevõtlusministrit huvitas eriti Eesti-Vene piirileppe konsultatsioonide seis.
Pilot’i sõnul on Eesti kiire areng avaldanud talle sügavat muljet. Eelkõige pakub Indiale ta sõnul huvi Eesti IT ja finantssektori areng. Eesti e-lahendused on ta sõnul esirinnas kogu maailmas ja on muljet avaldanud ka India infotehnoloogia ettevõtjaile.
Tänasel kohtumisel osales Riigikogu liige Siim Kabrits, kes peatus eeskätt India ja Eesti ärisidemetel ja kutsus üles neid veelgi süvendama. Samuti oli kohal India suursaadik Aladiyan Manickam.
 

Tagasiside