Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus täna Eestis visiidil viibiva Gruusia asekaitseministri Mikheil Darchiashviliga. Kohtumisel keskenduti rahvusvahelisele julgeolekuolukorrale ning Eesti ja Gruusia koostööle.

“Julgeolekuolukord Euroopas ei muutunud mitte pärast Krimmi okupeerimist ja annekteerimist Venemaa poolt, vaid esimene samm astuti juba 2008. aasta augustis. Venemaa toonane rünnak Gruusia vastu teenis uute eraldusjoonte rajamise eesmärki ning seda on jätkatud nüüd agressioonis Ukraina vastu,” ütles Mihkelson ning lisas, et “rääkides Krimmist ja Ida-Ukrainast ei tohi Euroopa unustada Gruusia okupeeritud territooriume“.

Gruusia asekaitseminister kinnitas, et nende jaoks on Eesti alati olnud väga lähedane liitlane ja sõber ning koostöö julgeoleku tugevdamisel on aina tihenemas.

Mihkelson ja Darchiashvili vahetasid samuti mõtteid NATO hiljutise tippkohtumise tulemuste üle. Gruusia asekaitseminister väljendas rahulolu saavutatu üle ning tõdes, et NATO liitlaste tähelepanu Gruusia kaitsevõime tugevdamisse on eriti viimastel kuudel kasvanud.

Mihkelson kinnitas, et juba 6. oktoobril asub väliskomisjon menetlema Gruusia ja Euroopa Liidu vahelise assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe ratifitseerimist. Riigikogu peaks lõpphääletuse läbi viima hiljemalt novembri algul.

Fotod kohtumiselt:

Tagasiside