Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras esindavad täna Eestit Londonis Afganistani lahingmissiooni lõpetamise tähistamiseks korraldataval kuninglikul mälestustseremoonial St Pauli katedraalis.
„Afganistani missioon oli mõistagi meile senistest keeruliseim ja kahjuks ohvriterohkeim missioon. Kuid Eesti kaitseväelased tõestasid selle käigus oma kõrget professionaalsust ning head koostöövõimekust liitlastega. Afganistanis tugevdatud liitlassuhted on hindamatuks aluseks meie enda julgeoleku tagamisel üha keerulisemaks muutuvas naabruskonnas,“ ütles Mihkelson.

Mälestustseremooniaga tähistatakse Ühendkuningriigi väeüksuste operatsioonide lõppu Afganistanis, et tunnustada väärikalt aastatel 2001 – 2014 missioonil osalenud relvajõudude ja teiste üksuste panust Afganistani muutmisel ohutumaks ja stabiilsemaks riigiks.

Jumalateenistuse St Pauli katedraalis viib läbi Canterbury peapiiskop. Mälestustseremoonial osalevad ka Briti kuningliku perekonna liikmed eesotsas kuninganna Elisabeth II-ga ning peaminister David Cameron.

Tagasiside