Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni ja Gruusia Euroopa ja Euro-Atlandi integratsiooniministri Alex Petriašvili tänasel kohtumisel Toompeal olid kõne all kahe riigi edasise koostöö korraldamise edasised suunad.

Petriašvili andis ülevaate Gruusia sisepoliitilisest olukorrast ja kinnitas, et pärast hiljuti toimunud parlamendivalimisi on riigi poliitilistel jõududel endiselt üksmeel liikumisel nii Euroopa Liidu kui ka NATO suunal. Ta kinnitas, et Gruusia uus valitsus töötab pühendunult nimetatud eesmärkide saavutamise nimel. Petriašvili tänas senise koostöö eest ja avaldas soovi selle jätkamiseks samas vaimus.

Mihkelson rõhutas vajadust saavutada liikumisel Euroopa Liidu ja NATO suunal riigi poliitiliste jõudude vahel üksmeel, samuti kindlustada avalikkuse ammendav teavitamine. „Oleme jätkuvalt valmis aitama ja toetama Gruusiat igakülgselt sellise riigi ülesehitamisel, mis tugineb euroopalikel arusaamadel,“ märkis Mihkelson.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase ja Alex Petriašvili kohtumisel keskenduti Euroopa Liiduga peetavate läbirääkimiste probleemidel. Petriašvili kinnitusel teeb Gruusia pingutusi, et viia edukalt läbi vajalikud reformid, mis on liitumise eelduseks.

Rõivase sõnul on Eesti valmis andma edasi oma läbirääkimiste kogemust nimetatud protsessides, kasutades ära idapartnerluse programmi kõrval ka riikide kahepoolseid suhteid.

Kohtumisel kõneldi vajadust kahe riigi parlamentide vahelise senise koostöö tõhustamiseks ja mitmekesistamiseks. Selleks peeti kõige viljakamaks mooduseks komisjonide vahelist, aga ka parlamendidelegatsioonide vahelist suhtlemist.

Petriašvili esitas nii Mihkelsonile kui ka Rõivasele küllakutse Gruusiasse, et uuendada koostööprojekte pärast sealseid parlamendivalimisi.

Fotod kohtumistelt:
Marko Mihkelson ja Alex Petriašvili
Taavi Rõivas ja Alex Petriašvili
 

Tagasiside