Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus esmaspäeva õhtul Tbilisis Gruusia kaitseministri Irakli Alasaniaga, et arutada kahepoolseid suhteid ning kinnitada Eesti toetust Gruusia püüdlustele euroatlandi ruumiga lõimumisel.

Mihkelsoni sõnul on Gruusia teinud märkimisväärseid samme selleks, et olla valmis lähenemaks NATO liikmelisusele. “Gruusia panus rahvusvahelise julgeoleku tagamisel ning koduste reformide elluviimisel on selgeks kinnituseks nende valmisolekule astuda tõsine samm lähemale NATO liikmelisusele,” ütles Mihkelson ning lisas, et “parimaks kinnituseks sellele oleks liikmelisuse tegevuskava andmine Gruusiale NATO sügisesel tippkohtumisel”.

Mihkelson ja Alasania rääkisid kohtumisel Eesti ja Gruusia kaitsealasest koostööst, rahvusvahelisest julgeolekust eeskätt Ukraina sündmusi silmas pidades ning NATO laienemispoliitikast.

“Hiljutise küsitluse alusel toetab Gruusia liitumist NATOga üle 80 protsendi elanikest. See number räägib iseenda eest. Kui me soovime laiendada vaba maailma mõju, siis pole võimalik eirata Gruusia rahva tahet,” rõhutas Mihkelson.

Gruusia kaitseminister Irakli Alasania tänas Eestit püsivalt tugeva toetuse eest. Tema meelest on kahe riigi suhted heaks näiteks, kuidas teineteist hästi mõistvad riigid suudavad luua kiirelt edasiviivat ühisosa.

Fotod kohtumiselt

Tagasiside