Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimeeste tänasel kohtumisel Stockholmis olid arutusel Euroopa majandus- ja finantskriis, Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida seotud teemad ning Arktika küsimused. Euroopa majanduskriisi bloki juhatasid sisse Islandi Althingi väliskomisjoni esimees Árni Thor Sigurdsson ja Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Oma sõnavõtus kirjeldas Mihkelson viimaste aastate arenguid Eesti kogemuste näitel ja rõhutas, et eeskätt demograafilisest survest tulenevalt on Euroopal ees väga tõsiste valikute aeg. "Kui me ei taha maailmas marginaliseeruda, siis tuleb meil just eelolev kümnend pöörata kaotatud ajastust uute võimaluste ajastuks. Seda saab aga teha üksnes kaugele vaatava poliitilise juhtimise ja suurema koostöö kaudu Euroopas," ütles Mihkelson.
 
Täna otsustati samuti, et järgmine Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide väliskomisjonide esimeeste kohtumine toimub 2012. aasta esimesel poolaastal Eestis.
 
Eilsel kohtumisel Rootsi Moskva suursaadiku Tomas Bertelmaniga oli kõne all Venemaal toimuvate valimistega seotud teemad.

Kohtumisest osalesid Eesti, Soome, Islandi, Läti, leedu, Norra, Taani ja Rootsi parlamendi väliskomisjoni esimehed.
 

Tagasiside