Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson rõhutas Riias parlamentidevahelisel ühise välis-, julgeoleku- ja kaitsepoliitika konverentsil, et Euroopa Liit ei tohi Venemaa vastastes sanktsioonides enne järgi anda, kuni Ukraina riigi territoriaalne terviklikkus on taastatud.

Samuti ütles Mihkelson Euroopa Liidu kõrge esindaja välisasjade ja julgeolekupoliitika alal Federica Mogherini poole pöördudes, et Euroopa Liit peab olema ühtne mitte ainult sõnades, vaid see peab väljenduma ka tegudes.

Mihkelson rõhutas, et Euroopa Liit pole loodud kellegi vastu, kuid me peame olema valmis kaitsma oma põhimõtteid kõigi olemasolevate vahenditega. „Venemaa agressioon Ukraina vastu kahjuks jätkub ning see sunnib meid ühtselt tugevdama oma diplomaatilisi jõupingutusi,“ ütles väliskomisjoni esimees.

Mihkelson rääkis ka lähenevast Idapartnerluse Riia tippkohtumisest ning rõhutas, et kõik Euroopa Liidu rahvusparlamendid saavad anda tippkohtumise õnnestumisse oma panuse, kui ratifitseerivad assotsiatsioonilepingud Moldova, Ukraina ja Gruusiaga. „Täna on seda teinud vaid pooled liikmesriigid,“ lisas ta.

Tagasiside