Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on Balti riigid ühte meelt NATO liitlaste püsiva kohaloleku osas tänases julgeolekuolukorras.

Reedel, 13. juunil Riias toimunud Eesti, Läti ja Leedu parlamentide väliskomisjonide kohtumisel arutati ka valmidust liitlasbaaside vastuvõtmiseks. „Selleks tuleb teha investeeringuid, suurendada vastuvõtuvõimekust ja näha need kulutused ette riigieelarves,“ ütles Mihkelson pärast kohtumist.

Samuti peab Mihkelsoni sõnul NATO tõsiselt läbi analüüsima hübriidsõja mõju artikkel 5 ehk kollektiivkaitse võimalikule rakendamisele. „Samuti leiti kohtumisel, et Prantsusmaa peaks tühistama ründelaevade Mistral müügi Venemaale ning Euroopa Liit peaks võimalikult pea andma Ukrainale ja teistele Euroopa riikidele liitumisperspektiivi,“ ütles Mihkelson.

Idapartnerlusest rääkides leiti kohtumisel, et seda peab oluliselt kaasajastama ning iga riigiga tuleb tegeleda eraldi ja vastavalt riigi vajadustele. „Riikidele tuleb selgemad perspektiivid anda ja näiteks kinnitada, et reformide järel on ukrainlastele soovi korral Euroopa Liit avatud,“ ütles Mihkelson.

Riias toimunud kolme riigi parlamentide väliskomisjonide kohtumisel osalesid Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liikmed Maimu Berg ja Margus Hanson.

Vaata Läti Seimi pilte kohtumiselt.

Tagasiside