Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni 7. mai kohtumisel Jaapani asevälisminister Yutaka Banno’ga keskenduti kahepoolsete suhete arengule, eelkõige majandussuhete tihendamise võimalustele. Samuti räägiti Euroopa Liidu ja Jaapani vabakaubanduslepingu läbirääkimiste alustamisest. Mihkelson tõdes, et huvi kahe riigi omavaheliste suhete arendamiseks on suur ja kõik sammud, mis teevad suhtlemise lihtsamaks, on teretulnud.

Mihkelson avaldas lootust, et lisaks majanduse ja kulutuurisuhetele tiheneb ka kahe riigi poliitiline läbikäimine ja Riigikogu väliskomisjonil on peatselt võimalus külastada oma Jaapani kolleege.
 
Jaapani asevälisminister avaldas heameelt, et tema visiit toimub just sel aastal, kui Eesti ja Jaapani kahepoolsete diplomaatiliste suhete sisseseadmisest möödub 90 aastat.
 
Kohtumisel kinnitas väliskomisjoni esimees Eesti jätkuvat valmisolekut aidata Jaapanit igakülgselt pärast 11. märtsil toimunud maavärinat ja sellele järgnenud tsunamit.
 
6. mail kohtus Yutaka Banno’ga ka Riigikogu aseesimees Jüri Ratas, kellega muuhulgas arutati parlamentaarse koosöö arendamise küsimusi.
Tagasiside