Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ütles Riigikogu kõnetoolis Ukraina avaldust tutvustades, et ärevad sündmused Ukrainas ei saa täna Eestis kedagi ükskõikseks jätta.

„Asjaolu, et meie naaberriik on taas kasutanud oma eesmärkide saavutamiseks sõjajõudu, on äärmiselt murettekitav,“ ütles Mihkelson. Ta tuletas meelde, et Riigikogu tegi viimati välispoliitilise avalduse 2008. aasta augustis, kui Venemaa tungis kallale Gruusiale. „Kui siis oli Moskva eesmärgiks peatada NATO laienemine, siis nüüd ei taha Venemaa kuidagi näha Ukrainat tõeliselt sõltumatu ja euroopalikke väärtusi juurutava riigina,“ lisas Mihkelson.

„Riigikogu 63 liikme täna algatatud Riigikogu avaldus on vahetu reageering Vene Föderatsiooni sõjalisele agressioonile Ukrainas ning üleskutse rahvusvahelisele üldsusele reageerida resoluutsemalt Venemaa tegevusele Ukraina suveräänsuse rikkumisel ja territoriaalse terviklikkuse ohustamisel. Me nõuame Venemaa okupatsioonivägede viivitamatut lahkumist Ukraina territooriumilt ja kahepoolse sõjaväebaaside lepingu täitmist,“ jätkas Mihkelson.

Mihkelsoni sõnul peab Eesti vajalikuks Euroopa Liidu Vilniuse tippkohtumisel allkirjastamata jäänud assotsiatsioonileppe võimalikult kiiret sõlmimist. Samuti on äärmiselt oluline võimalikult kiire majandusabi andmine Ukrainale.

Tagasiside