Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Soome ja Eesti parlamentide väliskomisjonide tänasel kohtumisel keskendusid kõnelused Gruusia ja Venemaa vahelise sõjalise konflikti järelmõjudele, NATO ja Euroopa Liidu suhetele Venemaaga ning Venemaa välis- ja sisepoliitikale. Samuti arutati olukorda Valgevenes pärast äsjaseid parlamendivalimisi ja energiajulgeolekuga seotud teemasid.

Parlamentide liikmed analüüsid põhjalikult Gruusia konflikti põhjuseid ja konfliktijärgset julgeolekuolukorda nii Euroopas kui ka maailmas laiemalt. Eesti ja Soome parlamentide liikmed nentisid, et Venemaa püüd kinnistada oma huvisfääre ja Gruusia ründamine oli Venemaa hoiatus NATO laienemise vastu.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikseri sõnul on Eesti rahul sellega, kuidas Euroopa Liit ja NATO reageerisid Gruusia ja Venemaa konfliktile. Riigikogu väliskomisjoni esimees tunnustas Soome kui OSCE eesistuja tegevust konflikti lahendamisel.

 „Eesti tunnustab Gruusia territoriaalset terviklikkust ja mõistab hukka Venemaa otsuse tunnustada Lõuna-Osseetia ja Abhaasia iseseisvust,“ toonitas Mikser

Riigikogu väliskomisjoni esimehe sõnul tuleb Lõuna-Kaukaasia regiooni vaadata tervikuna ja Gruusia ja Venemaa konflikti lahendusele aitaks kaasa kogu regiooni külmutatud konfliktide lahendamine.

Tänasel kohtumisel osalesid Riigikogu väliskomisjoni esimees Sven Mikser ja aseesimees Enn Eesmaa ning komisjoni liikmed Ivi Eenmaa, Raivo Järvi, Silver Meikar, Marko Mihkelson, Mart Laar ja Toomas Varek. Soome delegatsiooni kuulusid Soome parlamendi väliskomisjoni esimees Pertti Salolainen ja komisjoni liikmed Eero Akaan-Penttilä, Pekka Haavisto, Liisa Jaakonsaari ja Elisabeth Nauclér.  

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside